Фіндиректор УЗ спростовує критику Омеляна щодо фінансової звітності

Фіндиректор УЗ спростовує критику Омеляна щодо фінансової звітності

Фіндиректор заявив, що не можна порівнювати звітності різних стандартів обліку БО

Фіндиректор УЗ спростовує критику Омеляна щодо фінансової звітності
Фото зі сторінки Андрія Рязанцева у Facebook

Директор з економіки та фінансів Укрзалізниці Андрій Рязанцев відповів на критику міністра інфраструктури Володимира Омеляна щодо піврічної звітності ПАТ.

Інформацію про це надав голова правління УЗ Войцех Балчун на своїй сторінці у Facebook.

Мали довгу емоційну дискусію з Andrey Ryazantsev, директором з економіки та фінансів ПАТ «Укрзалізниця». Розумію, зачепл...

Опубликовано Войцех Балчун 6 августа 2017 г.

«Не можна порівняльний аналіз робити на підставі даних звітності різних стандартів обліку БО (бухгалтерський облік) і МСФЗ (міжнародні стандарти фінансової звітності). Розбіжності між ними великі по значній кількості позицій», – заявив Рязанцев.

За його словами, ці дві цифри є одним і тим же, тільки в різних стандартах бухобліку.

Рязанцев також додав, що з 1 січня 2017 року Укрзалізниця повністю перейшла на міжнародні стандарти. В офіційній звітності видно, що показник чистого доходу у 2017 році на 1,5 млрд грн краще, ніж у 2016 році. Доходи компанії зросли на 17,6%, а витрати – тільки на 4,7%.

Крім того, в цей період підприємство збільшило витрати на оплату праці і соціальні відрахування на 3,4 млрд грн.

«Підняття зарплат від 01.07.2016 та 01.03.2017 врятувало від «виходу на вулиці» 280 000 працівників УЗ. Якщо робити порівняльний аналіз, то треба теж враховувати, що матеріальні витрати в собівартості, у зв'язку з ростом цін промислових товаровиробників, виросли на 1,4 млрд грн. І в УЗ це зростання лише на 16%, при тому що індекс виріс на 33,6% за порівняльний період», – відзвітував Рязанцев.

Таким чином Укрзалізниця на 17% скоротила витрати і заощадила 1,5 мільярда гривень, стверджує фінансовий директор.

Що стосується звинувачень про зменшення амортизаційних відрахувань за рахунок продовження термінів експлуатації, то ПАТ у 2017 році не змінювало термінів експлуатації.

«Ще одним звинуваченням в «шулерстві» було перенесення з собівартості в інвестиції витрат на ремонти в сумі 500 млн грн ... В першому півріччі 2017 року витрати на ремонти, які були віднесені до собівартості, становили близько 2,6 млрд, а у 2016 році – близько 2,4 млрд», – підкреслив Рязанцев.

Нагадаємо, 3 серпня Омелян заявив, що в звітах «Укрзалізниці», що були оприлюднені Балчуном, є деякі розбіжності з дійсною картиною.

2 серпня голова УЗ Войцех Балчун повідомив, що чистий консолідований прибуток «Укрзалізниці» в першому півріччі 2017 року становив 122,5 млн грн, при тому, що за аналогічний період 2016 року був зафіксований чистий збиток близько 3,8 млрд грн.

Як повідомлялося, ситуація з різними фінансовими показникамидвох джерел – міністерства та держпідприємства – траплялася і раніше.

За інформацією прес-служби, УЗ за 2016 рік отримала 303 млн грн чистого прибутку.
За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, аудиторська компанія E&Y підрахувала, що у 2016 році УЗ спрацювала зі збитками в 7 млрд грн.

2015 рік компанія закінчила зі збитком понад 16 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло