Україна відкрила дані про бенефіціарів компаній

Україна відкрила дані про бенефіціарів компаній

Також Україна приєдналась до Глобального реєстру бенефіціарних власників

Державне агентство з питань електронного урядування та Міністерство юстиції України запустили на Єдиному державному порталі відкритих даних базу даних з інформацією про кінцевих власників всіх українських компаній.

Про це прем'єр-міністр України Володимир Гройсман написав у своєму Facebook.

«Україна відкрила дані про бенефіціарів компаній та стала першою країною у світі, яка приєдналася до Глобального реєстру бенефіціарних власників – ініціативи Transparency International щодо сприяння прозорості й запобігання корупції», – написав він.

«Термін «відкриті дані» означає публікацію інформації у тому вигляді, який призначено для обробки комп'ютером. Тепер можна буде швидко знайти всі компанії, в яких людина є засновником. За рахунок регулярності публікації таких даних, можна будувати базу даних змін в українських компаній. Раніше такі дані продавалися нелегально, тепер вони доступні як для антикорупційного аналізу, так і для бізнес аналізу», – коментує засновник Opendatabot Олексій Иванкин.

Відкриті дані розміщують їх розпорядники, наприклад Міністерство Юстиції, на порталі відкритих даних data.gov.ua Дані ці оновлюються раз на тиждень, так і користувачі Opendatabot будуть отримувати повідомлення раз в тиждень, якщо в їх компанії щось змінилося.

«Для тих, хто хоче отримувати більш оперативну інформацію – у нас є професійні акаунти, там аналіз змін ведеться щодня», – додає Олексій Иванкин.

Україна відкрила дані про бенефіціарів компаній
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло