WSJ: Ахметов заплатив 20 млн євро Манафорту за перемогу Партії регіонів

WSJ: Ахметов заплатив 20 млн євро Манафорту за перемогу Партії регіонів

Перед цим Пол Манафорт більше десяти років працював на олігарха Олега Дерипаску

WSJ: Ахметов заплатив 20 млн євро Манафорту за перемогу Партії регіонів
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Колишній керівник виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт більше 10 років працював на російського олігарха Олена Дерипаску. Їх співробітництво стосувалось України, Грузії та Чорногорії. Про це повідомляє The Wall Street Journal, передає Укррудпром.

Відомо, що з 2004 року компанія Манафорта працювала в Україні на Дерипаску та збирала для проросійської партії необхідну інформацію. В 2004 президентські вибори виграє Віктор Янукович, а незгодні з цим рішенням громадяни виходять на Майдан та влаштовують «Оранжеву революцію».

Консультант Філіп Гріффін, який співпрацював з Davis Manafort Partners, розповів, що його було направлено до України на допомогу Дерипасці та Ротшильду, його задачею було збирання розвідданих, а керівником проекту став Манафорт.

Наприкінці грудня Дерипаска направив Манафорта в Донецьк, де він зустрівся із українським магнатом Рінатом Ахмєтовим. Під час їх зустрічі Манафорт розповів про ставлення Вашингтона до «Оранжевої революції» та, що її ніхто зупиняти не збирається.

Після перемоги Віктора Ющенко, Ахмєтов користувався послугами компанії Манафорта для створення проєвропейського іміджу для своєї компанії System Capital Management. За роботу Ахмєтов погодився заплатити 10 млн євро. Після цього, Манафорт допомагав Ахмєтову в роботі з прокремлівською політичною «Партією регіонів». Компанія Ахмєтова за допомогу у парламентській кампанії, яка зробила Януковича прем’єр-міністром України, заплатила Манафорту 20 млн євро.

Як повідомлялось, сам Манафорт визнав, що отримав 17,1 млн протягом 2012-2013 років за роботу на «Партію регіонів».

Після цього співпраця Януковича і Манафорта продовжувалась. Екс-президент дослухався до порад Манафорта під час створення свого іміджу, а також у питаннях які наближували його електорат зі східної України до Росії.

Коли відносини США та Росії тільки почали погіршуватись, деякі чиновники стали турбуватись щодо підтримки Манафортом проросійського політика, хоч як він не намагався позиціонувати його як про-західного.

Нагадаємо, наприкінці червня місяця агенти ФБР провели обшук в будинку Манафорта та вилучили документи та інші матеріали, що стосуються російського втручання в американські вибори 2016 року. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло