«Brexit – це безглузде рішення» – глава штабу президента Єврокомісії

«Brexit – це безглузде рішення» – глава штабу президента Єврокомісії

Хоча в ЄС «мріють», щоб Великобританія скасувала процес Brexit, політично такий варіант не розглядається

«Brexit – це безглузде рішення» – глава штабу президента Єврокомісії
фото Shutterstock

Мартін Селмайр, глава штабу президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, заявив, що рішення Великобританії покинути Європейський Союз було «безглуздим». Про це пише видання NewEurope.

«Brexit – це погано, і це безглузде рішення, – сказав Селмайр на конференції в Брюсселі 4 вересня. – Єдині люди, які можуть відмінити вихід з ЄС, – це британці, але я не мрійник, я реаліст. Brexit відбудеться 29 березня 2019 року».

Як повідомляє Bloomberg, німецький посадовець Мартін Селмайр є одним із найвпливовіших людей в ієрархії ЄС.

Селмайр зазначив, що хоча «юридично» можливо, щоб Великобританія скасувала своє рішення про Brexit, однак у ЄС не розглядають цей варіант.

«Двері Євросоюзу після березня 2019 року завжди будуть відчинені для всіх наших британських друзів. Звичайно, [скасування Brexit] це те, чого ми по-людськи бажаємо, – сказав Селмайр. – Але політично в даний момент цей варіант не на столі».

Переговори між Великобританією та ЄС щодо Brexit  стають усе більш жорсткими.

Британський уряд відмовляється визнати, що він має фінансові зобов'язання, які перевищують його регулярні щорічні членські внески. У свою чергу, ЄС відмовляється розпочинати переговори про майбутню торговельну угоду.

Через 19 місяців Великобританія покине блок, вдасться їй до того часу укласти угоду чи ні.

Як повідомлялося, Великобританія припинить надавати фінансову допомогу Україні після Brexit. Переговорники зазначають, що всі фінансові угоди, укладені Британією в складі ЄС, будуть розірвані.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло