Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
У Фінляндії можуть розпочати опалювати будинки атомними міні-реакторами

У Фінляндії можуть розпочати опалювати будинки атомними міні-реакторами

Вчені вважають, що перехід на ядерну енергетику є безпечним засобом декарбонізації енергетичного сектора

У Фінляндії можуть розпочати опалювати будинки атомними міні-реакторами
фото з www.powermag.com

Фінляндія розглядає можливість опалення житлових будинків невеликими модульними атомними реакторами для централізованого теплопостачання. Про це повідомляє Decentralized Energy.

В одному з досліджень Технічного дослідницького центру VTT, відомому як PARIS («Потенціал сучасних реакторів для промисловості та суспільства»), наводяться різноманітні типи реакторів та їхні ймовірні вимоги до моделювання.

А тим часом некомерційна організація Energy for Humanity з Швейцарії та Великобританії повідомляє, що міста Гельсінкі, Еспоо та Кіркконуммі почали дослідження, щоб визначити, чи зможуть атомні міні-станції замінити вугільні та газові станції централізованого теплопостачання.

Декілька модульних автономних реакторів уже знаходяться на стадії розробки і мають вийти на ринок до 2030 року.

Наразі більша частина теплопостачання у Фінляндії здійснюється за рахунок спалювання вугілля, природного газу, деревного палива та торфу. Розуміючи всю неправильність ситуації, влада багатьох фінських міст готова переходити на безвуглецеву енергетику.

Петрус Пеннаннен, член міської ради Гельсінкі, сказав: «Більше половини викидів парникових газів у місті поступає завдяки централізованому опаленню, в основному від використання деревного пального. Якщо ми серйозно ставимося до декарбонізації Гельсінкі, нам треба зацікавитися цими реакторами».

«Ядерна енергетика, незважаючи на початкове насторожене ставленняя до неї зі сторони екологів, змогла довести, що вона є безпечним, швидким та економічно ефективним засобом декарбонізації енергетичного сектора. Є смисл проаналізувати цей напрям розвитку», – заявив спеціаліст зі змін клімату Фінського метеорологічного інституту Атте Хар’янне.

Пеннаннен та Хар’янне співпрацюють з екологічною організацією під назвою «Екомодерністська спільнота Фінляндії» у підготовці суспільного обговорення проекту використання малих атомних реакторів.

Цей проект передбачає щорічне використання атомної енергії для централізованого теплопостачання на рівні 8 ТВт·год, виробництва електроенергії на рівні 12 ТВт·год та виробництво водню для транспортних засобів на водневому паливі з енергетичним еквівалентом 4ТВт·год для транспортних видів пального.  

Чому Україна може виступити ідеологом технологічної революції в атомній енергетиці? Що таке модульні реактори і чому вони можуть вирішити питання екологічних змін на планеті, детальніше читайте у матеріалі Mind: «Атомна децентралізація: що прийде на зміну великим АЕС».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті