mind
МЕРТ планує зобов’язати всіх продавців онлайн встановити пристрої для електронного розрахунку

МЕРТ планує зобов’язати всіх продавців онлайн встановити пристрої для електронного розрахунку

Міністерство хоче завершити запровадження е-коммерс-платежів у кілька етапів – до 1 січня 2020 року

МЕРТ планує зобов’язати всіх продавців онлайн встановити пристрої для електронного розрахунку
фото pixabay.com

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) пропонує зобов’язати продавців товарів і послуг, зокрема тих, що здійснюють торгівлю дистанційно, встановлювати електронні пристрої для безготівкового розрахунку банківськими картками і завершити запровадження е-коммерс за два роки – до 1 січня 2020 року.

Відповідний проект постанови Кабінету міністрів розміщено на сайті МЕРТ для громадського обговорення.

МЕРТ планує запровадити наступний графік запровадження е-коммерс-платежів для кожної групи підприємців.

  • Забезпечити наявність платіжних пристроїв до 1 липня 2018 року мають платники податку на загальній системі оподаткування, а також – платники єдиного податку 4 групи.
  • Платники податку 2 і 3 групи єдиного податку з торговельною площею понад 20 кв. м, які здійснюють господарську діяльність у містах, мають забезпечити наявність платіжних пристроїв до 1 січня 2019 року.
  • Платники єдиного податку 2 і 3 групи з торговельною площею до 20 кв. м, які здійснюють господарську діяльність у містах та поза їх межами, мають налагодити розрахунки за платіжними картками до 1 липня 2019 року.
  • Найбільший термін для переходу на безготівкові розрахунки платіжними картками передбачений для платників єдиного податку1 групи – до 1 січня 2020 року.

Крім того, проект документу передбачає, що суб’єкт господарювання має право використовувати платіжний пристрій для приймання електронних платіжних засобів спільно з іншими суб’єктами господарювання за умови забезпечення кожним суб’єктом господарювання окремого обліку своїх операцій.

Як зазначається, суб’єкти господарювання зобов’язані здійснювати розрахунки за продані товари (надані послуги) понад встановлену Національним банком (НБУ) граничну суму розрахунків готівкою для фізичних осіб виключно у безготівковій формі.

Нагадаємо: НБУ минулого року зменшив ліміт розрахунку готівкою зі 150 000 грн до 50 000 грн протягом одного дня, як для розрахунків фізосіб з підприємцями, так і для розрахунків фізосіб між собою за  договорами  купівлі-продажу,  які підлягають нотаріальному посвідченню.

Гранична сума для розрахунку готівкою протягом одного дня для підприємців між собою лишилася незмінною і становить 10 000 грн.

Як писав Mind, НБУ оприлюднюватиме інформацію про безготівкові операції з використанням платіжних карток.

За даними регулятора, за результатами першого півріччя 2017 року частка безготівкових розрахунків у загальному обсязі операцій з використанням платіжних карток в Україні становила 38,1% і зросла з початку року  майже на 3% (як за кількістю так і за обсягом).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті