МЕРТ: «Нафтогазу» потрібно спростити операції з іноземною валютою

МЕРТ: «Нафтогазу» потрібно спростити операції з іноземною валютою

Для спрощення валютних операцій в рамках розрахунків з російським «Газпромом»

МЕРТ: «Нафтогазу» потрібно спростити операції з іноземною валютою
Фото: Shutterstock

Мінекономрозвитку (МЕРТ) звернулося до Національного банку України (НБУ) з проханням спростити здійснення операцій з іноземною валютою для НАК «Нафтогаз України» при нарахуванні сплати за транзит природного газу російському ПАТ «Газпром», йдеться в повідомленні на сайті МЕРТ.

Відповідний лист до НБУ 26 березня направив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Як зазначається, у листі йдеться про надання НАК «Нафтогаз України» можливості отримувати індивідуальні ліцензії для швидкого перерахунку надлишково сплачених «Газпромом» коштів за транзит природного газу,  згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу від 22 грудня 2017 року та 28 лютого 2018 року.

Також перший віце-прем’єр-міністр попросив НБУ надати дозвіл «Нафтогазу» не здійснювати обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті, що надійшли з-за кордону, якщо ці кошти мають бути повернені компанією на користь ПАТ «Газпром».

Нагадаємо: Україна розробила план дій зі стягнення $2,6 млрд із «Газпрому».

Як писав Mind, 28 лютого 2018 року «Нафтогаз України» виграв суперечку з російським «Газпромом». «Нафтогаз» домігся компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу».

Однак «Газпром» висловив незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражного суду, який раніше зобов'язав російську компанію виплатити $2,56 млрд на користь українського «Нафтогазу» в справі про транзит газу.

Після цього «Газпром» оголосив, що розриває всі контракти з «Нафтогазом» і перестає постачати газ.

Більше про конфлікт, який виник після рішення арбітражу, і його наслідки читайте в матеріалі Mind «Охолоджена ейфорія: що буде після перемоги «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло