Британія знайшла слабке місце Росії та може завдати удару по російській економіці

Британія знайшла слабке місце Росії та може завдати удару по російській економіці

На лондонській біржі можуть заборонити продавати російські бонди

Британія знайшла слабке місце Росії та може завдати удару по російській економіці
фото Shutterstock

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей розгляне пропозицію ввести заборону для лондонської біржі допомагати Росії продавати державні бонди, повідомляє The Guardian.

Зазначається, що саме за допомогою цих облігацій Москва підтримує на плаву свою економіку.

Минулого місяця лондонські клірингові палати, які працюють разом з російським ВТБ банком, допомогли випустити єврооблігації на суму 4 млрд фунтів стерлінгів для фінансування російського суверенного боргу, з яких майже половина була продана на лондонських ринках – їх купили лондонські інвестори та британські інвестиційні інститути.

Ці операції були здійснені незважаючи на те, що російські банки перебувають під санкціями, наголошує видання.

Таким чином, Лондон став головним організатором випуску російських бондів – через пробіл у законодавстві й Великобританії, й ЄС.

Глава комітету парламенту з закордонних справ Том Тугендхат тричі за останній тиждень звертав увагу парламенту на цю проблему. Зрештою на ситуацію звернули увагу міністр закордонних справ Борис Джонсон та прем’єр-міністр Тереза Мей, яка запевнила, що розгляне всі можливі варіанти дій.

Комітет із закордонних справ організує розслідування щодо того, як Великобританія фінансово підтримує режим Владіміра Путіна, та яких заходів вживає британська влада, щоб припинити відмивання корупційних російських грошей через Лондон, пише видання.

Тугендхат стверджує, що найбільша слабкість Росії пов’язана з її залежністю від західних інвесторів. Він каже, що через політичну сліпоту Захід вводить санкції проти окремих осіб та окремих секторів економіки, але не може ввести санкції проти цілої держави як такої.

Нагадаємо: слідом за Британією, яка через справу про отруєння Сергія Скрипаля та його доньки нервово-паралітичною речовиною «Новичок» видворила 23 російських дипломатів, рішення про відкликання своїх дипломатів прийняли уряди понад 20 країн, серед яких Україна, США та Ісландія.

Словаччина також висловила солідарність із Великобританією та прийняла рішення щодо відкликання свого посла з Москви.

Втім, деякі країни ЄС, такі як Австрія, вирішили дотримуватись нейтралітету в цьому питанні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло