mind
Мін'юст шукає активи боржників «Газпрому» на території України

Мін'юст шукає активи боржників «Газпрому» на території України

У «Газпрому» дуже багато активів, які конвертуються в кошти

Мін'юст шукає активи боржників «Газпрому» на території України
Фото: Shutterstock

Міністерство юстиції шукає активи боржників «Газпрому» на території України. Про це з посиланням на міністра юстиції Павла Петренка пише Укрінформ.

«Зараз ми ще шукаємо те, що знаходиться в його  («Газпрому») боржників на території України. Я думаю, це теж юридичний процес і ми це зробимо. І в іноземних юрисдикціях, в Європі, у «Газпрому» дуже багато активів. І тих активів, які дуже легко конвертуються в кошти. Це і газосховища, це й цінні папери, це й грошові кошти на рахунках», – наголосив Петренко.

Згідно з повідомленням, європейське правосуддя, на відміну від псевдоросійського правосуддя, дуже чітке: якщо рішення Стокгольмського арбітражу є, воно виконується примусово в будь-якій країні Європейського союзу.

Нагадаємо, що 28 лютого «Нафтогаз України» виграв суперечку з російським «Газпромом». «Нафтогаз» домігся компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу».

Однак «Газпром» висловив незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражного суду й оголосив, що розриває всі контракти з «Нафтогазом» і перестає постачати газ.

Більше про конфлікт, який виник після рішення арбітражу, і його наслідки читайте в матеріалі Mind «Охолоджена ейфорія: що буде після перемоги «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті