mind
Протягом року сума відшкодування боргу з аліментів збільшилася на 70% – Петренко

Протягом року сума відшкодування боргу з аліментів збільшилася на 70% – Петренко

Після прийняття закону борг з аліментів був повернений у розмірі 1,6 млрд грн на користь більш ніж 400 000 дітей

Протягом року сума відшкодування боргу з аліментів збільшилася на 70% – Петренко
Фото: Shutterstock

Після прийняття закону про посилення відповідальності батьків за несплату аліментів борг з аліментів був повернений у розмірі 1,6 млрд грн на користь більш ніж 400 000 дітей. Про це з посиланням на міністра юстиції Павла Петренка пише Інтерфакс-Україна.

«З початку дії цього закону понад 400 000 українських дітей повернуті борги з аліментів, які накопичувалися роками. 1,6 млрд грн були стягнуті на користь українських дітей», – повідомив він.

За словами міністра, сума відшкодування збільшилася на 70% проти минулого рок.

Нагадаємо: Верховна Рада 7 грудня 2017 року прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» №7277. Закон набув чинності 6 лютого 2018 року. 

Разом з цим з початку року міністерством було вжито низку заходів для покращення ситуації зі стягнення аліментів із недобросовісних боржників. Так, на виконання вимог закону Мін'юстом запущено Єдиний реєстр боржників зі сплати аліментів, створено штаби з моніторингу і контролю за станом виконання органами ДВС рішень про стягнення аліментів та мобільні групи з ліквідації заборгованості по аліментах, надано рекомендації та роз’яснення державним виконавцям щодо застосування норм нового законодавства, а також розроблена технологічна картка роботи державних виконавців під час стягнення аліментів.

Так, платники аліментів подаватимуть звіти до виконавчої служби щоквартально.

Раніше повідомлялося, що станом на початок травня 2018 року Мін'юст забезпечив виплату 1,1 млрд грн боргів з аліментів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті