mind
Рада уточнила порядок апеляції до Антикорупційного суду

Рада уточнила порядок апеляції до Антикорупційного суду

«За» проголосували» 254 народних депутати

Рада уточнила порядок апеляції до Антикорупційного суду
Фото: president.gov.ua

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів з поправкою щодо передачі до Вищого антикорупційний суд (ВАКС) всіх підслідних йому справ з дня початку його роботи (№7441). Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«За» проголосували» 254 народних депутати.

Прийняття відповідного проекту закону необхідно для отримання Україною чергового траншу кредиту МВФ.

З його прийняттям кримінальні провадження у підслідним ВАКС злочинів, судові розгляди яких в судах першої та апеляційної інстанціях не завершені до початку роботи антикорупційного суду, передаються в ВАКС з дня початку його роботи.

Даною правкою парламент вніс зміни до перехідних положень Кримінального процесуального кодексу (КПК). Згідно з цими змінами, з дня початку роботи ВАКС слідчі судді, суди першої інстанції (за винятком ВАКС і його слідчих суддів) припиняють приймати до розгляду клопотання та обвинувальні акти у кримінальних виробництвах підслідних ВАКС. З цього дня клопотання в кримінальних виробництвах, підслідних ВАКС, які надійшли до слідчих суддів і не розглянуті, передаються в антикорупційний суд для розгляду.

З дня початку роботи ВАКС, суди апеляційної інстанції, за винятком апеляційної палати антикорупційного суду, припиняють приймати до розгляду апеляційні скарги в підслідних антикорупційного суду кримінальних виробництвах.

Крім того, щоб уникнути правової колізії, в ст.3 КПК народні депутати змінили редакцію деяких положень. Зокрема, скасовано обмеження, згідно з яким в даний час апеляційна палата Вищого антикорупційного суду може розглядати лише ті скарги, за якими було рішення Вищого антикорупційного суду як першої інстанції.

Нагадаємо: 7 червня Верховна Рада прийняла президентський законопроект про Вищий антикорупційний суд (№7440) у другому читанні й в цілому. Фактично всі правки від Венеціанської комісії були врахованими.

11 червня президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про Вищий антикорупційний суд».

Пізніше стало відомо, що в новоприйнятому законі «Про антикорупційний суд» виявили неочікувану норму про апеляцію, яка не була зачитана.

Президентський законопроект про утворення Вищого антикорупційного суду Рада прийняла 21 червня. Тоді проект закону підтримали 265 народних депутатів.

28 червня закон набув чинності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті