Скандальна правка до закону про Антикорупційний суд не була зачитана – Найєм
Під час засідання були озвучені всі правки, окрім зазначеної

У Венеціанській комісії Ради Європи не наполягали на включенні в закон про Антикорупційний суд суперечливої норми про те, щоб справи проти корупціонерів, які вже спрямовані до суду, не підлягали апеляції у новоствореному Вищому антикорупційному суді (ВАС). Про це з посиланням на слова секретаря Венеціанської комісії Томаса Маркерта пише «Європейська правда».
«З боку Венеціанської комісії не було такої вимоги», – заявив він, коментуючи інформацію про дану норму, що з’явилася у середу.
Разом з цим народний депутат Мустафа Найєм на своїй сторінці у Facebook підтвердив, що відповідну правку зачитано не було, були зачитані всі, окрім зазначеної.
«Після перерахування всіх правок була лише одна фраза «і інші техніко-юридичні правки». АЛЕ. Це – НЕ техніко-юридична правка, а істотне доповнення, яке змінює суть документа, яку голова комітету зобов'язаний був зачитати», – повідомив він.
Скандальная правка в закон про Антикоррупционный суд, которая позволит фигурантам десятков дел НАБУ воспользоваться...
Опубліковано Mustafa Nayyem 13 червня 2018 р.
7 червня цього року Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд, в якому фактично всі правки від Венеціанської комісії були виконані.
11 червня президент Петро Порошенко підписав закон.
Нагадаємо, вчора було поширено інформацію, що в тексті закону про Антикорупційний суд з'явилась норма, яку не обговорювали в комітеті Верховної Ради, а саме розгляд апеляції щодо справ НАБУ, які уже надійшли до судів, відбуватиметься у судах загальної юрисдикції, а не в новоствореному Антикорупційному суді.
Тепер закон передбачає, що справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть завершені так само в загальних судах. Отже, апеляція відбудеться в обхід Антикорупційного суду. Натомість, згідно із попередніми домовленостями з міжнародними партнерами, апеляція справ, які зараз знаходяться на розгляді в загальних судах, мала б відбутися в апеляційній палаті Антикорупційного суду.
Більше про особливості українського антикорупційного суду читайте в матеріалі Mind «Антикорупційний мир: як вдалося досягти останнього компромісу перед виборчою кампанією «.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].