Скандальна правка до закону про Антикорупційний суд не була зачитана – Найєм
Під час засідання були озвучені всі правки, окрім зазначеної

У Венеціанській комісії Ради Європи не наполягали на включенні в закон про Антикорупційний суд суперечливої норми про те, щоб справи проти корупціонерів, які вже спрямовані до суду, не підлягали апеляції у новоствореному Вищому антикорупційному суді (ВАС). Про це з посиланням на слова секретаря Венеціанської комісії Томаса Маркерта пише «Європейська правда».
«З боку Венеціанської комісії не було такої вимоги», – заявив він, коментуючи інформацію про дану норму, що з’явилася у середу.
Разом з цим народний депутат Мустафа Найєм на своїй сторінці у Facebook підтвердив, що відповідну правку зачитано не було, були зачитані всі, окрім зазначеної.
«Після перерахування всіх правок була лише одна фраза «і інші техніко-юридичні правки». АЛЕ. Це – НЕ техніко-юридична правка, а істотне доповнення, яке змінює суть документа, яку голова комітету зобов'язаний був зачитати», – повідомив він.
Скандальная правка в закон про Антикоррупционный суд, которая позволит фигурантам десятков дел НАБУ воспользоваться...
Опубліковано Mustafa Nayyem 13 червня 2018 р.
7 червня цього року Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд, в якому фактично всі правки від Венеціанської комісії були виконані.
11 червня президент Петро Порошенко підписав закон.
Нагадаємо, вчора було поширено інформацію, що в тексті закону про Антикорупційний суд з'явилась норма, яку не обговорювали в комітеті Верховної Ради, а саме розгляд апеляції щодо справ НАБУ, які уже надійшли до судів, відбуватиметься у судах загальної юрисдикції, а не в новоствореному Антикорупційному суді.
Тепер закон передбачає, що справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть завершені так само в загальних судах. Отже, апеляція відбудеться в обхід Антикорупційного суду. Натомість, згідно із попередніми домовленостями з міжнародними партнерами, апеляція справ, які зараз знаходяться на розгляді в загальних судах, мала б відбутися в апеляційній палаті Антикорупційного суду.
Більше про особливості українського антикорупційного суду читайте в матеріалі Mind «Антикорупційний мир: як вдалося досягти останнього компромісу перед виборчою кампанією «.