Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
«Агромарс» планує побудувати другий завод з переробки біовідходів

«Агромарс» планує побудувати другий завод з переробки біовідходів

Та залучити під цей проект кошти ЄБРР

«Агромарс» планує побудувати другий завод з переробки біовідходів
Фото: pixabay.com

КТОВ «Комплекс Агромарс» (ТМ «Гаврилівські курчата») планує побудувати завод з переробки біовідходів для спорудження якого компанія залучатиме кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), йдеться у повідомленні на сайті компанії.

«Ми обговорювали з керівництвом німецької компанії Kablitz проектування та будівництво заводу з перероблення біовідходів, – йдеться у повідомленні із посиланням на слова заступника технічного директора компанії «Агромарс» Олександра Сурмача. – Ми попередньо домовилися про будівництво заводу з перероблення курячого посліду з іншими відходами для генерації теплової та електричної енергії».

Як зазначається, в день такий завод буде переробляти 330 тонн посліду, виробляючи 4,4 МВт теплової та 6,2 МВт електроенергії. Так, для спорудження заводу «Агромарс» залучатиме кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Приблизний термін будівництва такого об’єкту – близько 2 років. Термін окупності заводу оцінюється експертами в 3-4 роки.

Так, за словами Сурмача, «Агромарс» планує продавати енергію за «зеленим тарифом» державі. На сьогодні німецька компанія готує комерційну пропозицію. У найближчих планах – підписати договір про співпрацю.

Як зазначається, це буде другим кроком компанії на шляху забезпечення безвідходного виробництва. Перший завод по переробці відходів забою та падежу птиці працює на підприємстві з 2015 року.

Нагадаємо, 8 червня 2018 року Печерський районний суд м.Києва обрав запобіжний захід власникам і посадовим особам Агрохолдингу «Агромарс» в якості тримання під вартою, з альтернативою внесення грошової застави в сумі 90 млн грн, 84 млн грн і 80 млн грн у справі за підозрою в порушенні правил екологічної безпеки і створення злочинної організації.

Так, проти «Агромарсу» ще наприкінці минулого року було порушено кримінальну справу, але курятина продовжує гнити під відкритим небом. Нагадаємо, під Києвом виявлено звалище понад 160 тонн протухлої курятини.

В корпоративній історії України це – перший випадок затримання бізнесмена такого рівня, не пов'язаного з політикою. Більше про особливості процесу читайте в матеріалі Mind: «Справа «Агромарса»: чи відбудеться переділ ринку курятини».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті