mind
Німецький бізнес закликав ЄС захищатись від нових антиросійських санкцій США

Німецький бізнес закликав ЄС захищатись від нових антиросійських санкцій США

Представники німецького бізнесу вважають їх порушенням міжнародного права

Німецький бізнес закликав ЄС захищатись від нових антиросійських санкцій США
фото з pixabay.com

Німецький бізнес розкритикував нові санкції США проти Росії, від яких можуть постраждати в тому числі і компанії з Німеччини. Про це повідомляє DW.

«Усі подібні спроби екстериторіального застосування санкції США порушують наш суверенітет. Тому ми повинні рішуче захищатись від них, незалежно від того, проти яких країн вони направлені», – йдеться у заяві голови Східного комітету – Східноєвропейської асоціації німецької економіки Вольфганга Бюхеле.

Він висловив сподівання, що ЄС та влада ФРН і надалі будуть дотримуватись позиції, згідно із якою розповсюдження санкції США на фірми з інших країн суперечить міжнародному праву. Бюхеле запропонував розповсюдити і на Росію Положення ЄС про захист санкцій США, яке захищає європейські компанії, які ведуть бізнес з Іраном.

 Він в цілому привітав заяви американських політиків щодо координації запланованих санкцій з ЄС, однак, координація не може означати примушування європейців слідувати лінії США.

«США повинні враховувати, що наші відносини з Росією є набагато інтенсивнішими, і ми переслідуємо в них власні інтереси, які треба поважати», – йдеться у заяві.

Нагадаємо: днями стало відомо, що з 22 серпня у силу вступлять нові санкції США проти Росії, які будуть введені через отруєння в британському Солсбері Сергія Скрипаля та його доньки.

Як повідомлялось, посольство РФ в США назвало санкціями «драконівськими» та безпідставними.

Прем’єр-міністр РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що нові санкції можна вважати оголошення економічної війни.

Стало відомо, що американські сенатори підготували новий законопроект про більш жорсткі антиросійські санкції, які, за умови його прийняття, поставлять під загрозу реалізацію будь-якого зарубіжного енергопроекту РФ – від «Північного потоку-2» до інвестицій в невеликі стартапи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті