mind
Порошенко затвердив надання фермерам статусу єдиного податку

Порошенко затвердив надання фермерам статусу єдиного податку

Сьогодні, 10 серпня закон повернуто з підписом президента

Порошенко затвердив надання фермерам статусу єдиного податку
фото Shutterstock

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» (№ 6490-д). Сьогодні, 10 серпня закон повернуто з підписом президента, повідомляєтсья на порталі Верховної Ради.

Згідно з документом, до 4 групи платників єдиного податку віднесено сільськогосподарських товаровиробників – юридичних та фізичних осіб.

Так, до платників 4 групи належать юрособи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Фізичні особи мають провадити фермерську діяльність за умови виконання сукупності вимог, зокрема, здійснюють виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання, вилов, переробку такої власновирощеної або відгодованої продукції та її продаж.

Крим того, фізособи мають провадити господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси, не використовують працю найманих осіб, а ліше членів сім'ї фермера. Водночас, площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства має становити не меньше 2 але не більше 20 гектарів.

Відповідний закон Рада ухвалила 10 липня 2018 року. «За» проголосували 299 народних депутати.

У червні, Кабінет міністрів розширив перелік платників єдиного соціального внеску і додав у нього членів фермерських господарств, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті