Мінюст унеможливив реєстрацію майна громадян реєстраторами поза своєю юрисдикцією
Міністерство і надалі буде застосовувати технічні рішення для захисту права власності громадян і представників бізнесу

Міністерство юстиції на технічному рівні запровадило механізм, який не дозволяє реєстратору вчинювати реєстраційні дії за межами своєї області і таким чином порушувати закон. Про це йдеться у повідомленні на сайті Мінюсту із посиланням на заступника Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олену Сукманову.
«До Антирейдерської комісії Мін’юсту надходить багато скарг, коли у порушення вимог закону реєстратори вчиняють реєстраційні дії поза межами своєї юрисдикції, тобто поза межами області. Наприклад, реєстратор в Луганській області реєструє об’єкти нерухомості у Києві чи Дніпрі. Так бути не може!», – сказала вона.
За її словами, на такі дії Мін’юст реагував шляхом відключення реєстраторам доступу до реєстрів, але такі заходи мали незначний ефект, оскільки недобросовісні реєстратори все-одно продовжували порушувати цю норму закону, хтось роблячи це несвідомо, а хтось – спеціально.
«Тому ми вирішили використати принцип, коли система просто фізично не дозволить людині зробити навмисну чи ненавмисну помилку. Тобто тепер реєстратор на технічному рівні не зможе здійснити реєстраційну дію не у своїй області, бо, якщо він спробує це зробити, на екрані з’явиться напис «технічна помилка» і натиснути кнопку буде неможливо», – пояснила заступник Міністра юстиції.
«Ми не можемо вмовити й переконати всіх реєстраторів, що потрібно працювати відповідно до закону, тому ми й надалі будемо застосовувати технічні рішення, щоб захистити права власності громадян і представників бізнесу», – наголосила Олена Сукманова. На черзі – автообмін даними між реєстрами Мін’юсту і єдиним реєстром судових рішень для того, щоб унеможливити реєстрацію на основі підроблених рішень судів, випадки яких зараз часто зустрічаються, – додала вона.
Нагадаємо, депутат пропонує передати оцінку майна в руки громадян і виключити з цього процесу оцінювачів. Фонд держмайна підтримує зазначену ініціативу.
Так, Фонд держмайна запустив Єдину базу даних звітів про оцінку – систему, яка повинна подолати ринок «чорної оцінки» і не дати українцям ухилятися від податків.
Як писав Mind, АМКУ перевіряє дотримання ФДМ законодавства при впровадженні е-бази оцінки майна
Про те, як працюють нові правила і чому незадоволені оцінювачі, читайте у матеріалі Mind «Подвійний контроль: як змінилися правила оцінки житла перед його продажем?».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].