Кількість банків в Україні зменшилася удвічі через банківську кризу 2014–2017
Вона потягнула за собою і втрату 40% ВВП

Банківська криза 2014–2017 років в Україні має наслідком втрату 40% ВВП, зменшення банків удвічі та збільшення непрацюючих кредитів у діючих банках до половини кредитного портфеля.
Такі дані містяться у дослідженні USAID «Лізингова галузь в Україні: тенденції та рекомендації для зростання», яке провели експерти проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», повідомляє Укрінформ.
Рівень непрацюючих кредитів у діючих банків складає 56% від загальної суми кредитів та понад 80% у ПриватБанку. Такий стан перешкоджає розвитку лізингу в Україні. Проте Україні прогнозують стрімкий ріст попиту на послуги лізингових компаній в наступні 3–5 років.
«З макроекономічної точки зору, лізинг може стати тим фінансовим інструментом, який допоможе профінансувати реновацію застарілих виробничих потужностей та оновлення інфраструктури в Україні», – зазначається у повідомленні.
Нагадаємо: Лізингові компанії до 2021 року більш як удвічі збільшать обсяги фінансування МСБ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].