Порошенко закликав бізнес до компромісу щодо змін у оподаткуванні ЄСВ
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Порошенко закликав бізнес до компромісу щодо змін у оподаткуванні ЄСВ

Ми не можемо говорити про те, що в країні все добре, коли пенсії ростуть найменше

Порошенко закликав бізнес до компромісу щодо змін у оподаткуванні ЄСВ
Фото: Shutterstock

Президент України Петро Порошенко закликав до компромісу щодо розширення бази оподаткування єдиним соціальним внеском (ЄСВ), повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Це крок, який ми повинні з усією відповідальністю підтримати. Нам необхідно піти назустріч. Тому що ми не можемо говорити про те, що в країні все добре, коли пенсії ростуть найменше», – сказав Порошенко в ході зустрічі з представниками Європейської бізнес асоціації (ЄБА) у вівторок.

Він нагадав про те, що раніше ставка ЄСВ була скорочена з 38% до 22%.

Раніше, 14 листопада Кабінет міністрів затвердив розроблений Міністерством соціальної політики законопроект, який пропонує скасувати верхню межу нарахування ЄСВ і ввести регресивну шкалу його нарахування. Нинішнє законодавство передбачає сплату 22% зазначеного податку з зарплат не вище 15 мінімальних (55 800 грн). Законопроект же пропонує нараховувати ЄСВ по даній ставці на зарплати, не вище 25 мінімальних (104 000 грн), а понад цієї суми ввести регресивну шкалу аж до 5% ЄСВ на зарплати, які перевищують 270 розмірів мінімальних зарплат.

ЄБА та Союз українських підприємців зверталися до Верховної Ради і президента з закликом не підтримувати таку ініціативу.

Нагадаємо: за даними Державної фіскальної служби надходження єдиного внеску з початку року склали 126,8 млрд грн. Це на 27,4 млрд грн, або на 27,6% більше січня-липня 2017 року.

Як писав Mind, Кабінет міністрів розширив перелік платників ЄСВ і додав у нього членів фермерських господарств, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті