Британський парламент вилучив внутрішні документи Facebook у зв’язку із скандалом з Cambridge Analytica
Отримані дані можуть містити «інформацію, яка має дуже велике суспільне значення»

Парламент Великобританії використав свої юридичні повноваження для вилучення внутрішніх файлів компанії Facebook у зв’язку із скандалом з Cambridge Analytica та небажанням генерального директора Марка Цукерберга відповідати на всі питання депутатів. Про це повідомляє The Guardian.
Зазначається, що у вилучених файлах може міститись інформація щодо політики компанії стосовно конфіденційності, яка власне і привела до скандального витоку персональних даних мільйонів користувачів. Також, ці дані містять переписку між топ-менеджерами Facebook з їхнім генеральним директором.
«Це безпрецедентний крок, але це безпрецедентна ситуація. Нам не вдалось отримати відповіді від Facebook, і ми вважаємо, що документи містять інформацію, яка має дуже велике суспільне значення», – заявив Даміан Колінз, очільник Комітету з питань культури, медіа та спорту. За його словами, вилучення документів стало останнім кроком у боротьбі між британським парламентом та соціальною мережею.
«Ми маємо дуже серйозні питання до Facebook. Компанія вводила нас в оману стосовно участі Росії на платформі. І вона не дала відповіді на наші питання щодо того, хто що знав стосовно справи з Cambridge Analytica», – додав Колінз.
Вважається, що вилучена інформація допоможе з’ясувати, яке рішення компанія прийняла щодо використання даних у роки перед виникненням скандалу з Cambridge Analytica, включно із тим, що знали Цукерберг та його менеджери.
Зі своєї сторони представники Facebook заявили, що вилучені матеріали «підлягають захисту відповідно до наказу Вищого суду Сан-Матео, який обмежує їх розкриття».
«Ми попросили Комітет утриматись від їх розгляду та повернути їх адвокату або в Facebook», – зазначили в компанії.
Нагадаємо, Facebook опинився в центрі скандалу після того, як на початку березня низка британських і американських ЗМІ повідомили, що компанія Cambridge Analytica збирала дані користувачів Facebook, щоб використовувати їх в політичній рекламі. Згодом з'ясувалося, що Cambridge Analytica отримала особисту інформацію 87 млн користувачів соцмережі. Cambridge Analytica співпрацювала з передвиборчим штабом Дональда Трампа і, як стверджували в компанії, внесла вклад в його перемогу.
Через витік даних в Cambridge Analytica Марк Цукерберг був змушений давати свідчення в Сенаті та Палаті представників Конгресу США.
Facebook увів функцію, де кожен користувач може дізнатися, чи передавалися його дані Cambridge Analytica.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].