Британський парламент вилучив внутрішні документи Facebook у зв’язку із скандалом з Cambridge Analytica

Британський парламент вилучив внутрішні документи Facebook у зв’язку із скандалом з Cambridge Analytica

Отримані дані можуть містити «інформацію, яка має дуже велике суспільне значення»

Британський парламент вилучив внутрішні документи Facebook у зв’язку із скандалом з Cambridge Analytica
фото pixabay.com

Парламент Великобританії використав свої юридичні повноваження для вилучення внутрішніх файлів компанії Facebook у зв’язку із скандалом з Cambridge Analytica та небажанням генерального директора Марка Цукерберга відповідати на всі питання депутатів. Про це повідомляє The Guardian.

Зазначається, що у вилучених файлах може міститись інформація щодо політики компанії стосовно конфіденційності, яка власне і привела до скандального витоку персональних даних мільйонів користувачів. Також, ці дані містять переписку між топ-менеджерами Facebook з їхнім генеральним директором.

«Це безпрецедентний крок, але це безпрецедентна ситуація. Нам не вдалось отримати відповіді від Facebook, і ми вважаємо, що документи містять інформацію, яка має дуже велике суспільне значення», – заявив Даміан Колінз, очільник Комітету з питань культури, медіа та спорту. За його словами, вилучення документів стало останнім кроком у боротьбі між британським парламентом та соціальною мережею.

«Ми маємо дуже серйозні питання до Facebook. Компанія вводила нас в оману стосовно участі Росії на платформі. І вона не дала відповіді на наші питання щодо того, хто що знав стосовно справи з Cambridge Analytica», – додав Колінз.

Вважається, що вилучена інформація допоможе з’ясувати, яке рішення компанія прийняла щодо використання даних у роки перед виникненням скандалу з Cambridge Analytica, включно із тим, що знали Цукерберг та його менеджери.

Зі своєї сторони представники  Facebook заявили, що вилучені матеріали «підлягають захисту відповідно до наказу Вищого суду Сан-Матео, який обмежує їх розкриття».

«Ми попросили Комітет утриматись від їх розгляду та повернути їх адвокату або в Facebook», – зазначили в компанії.

Нагадаємо, Facebook опинився в центрі скандалу після того, як на початку березня низка британських і американських ЗМІ повідомили, що компанія Cambridge Analytica збирала дані користувачів Facebook, щоб використовувати їх в політичній рекламі. Згодом з'ясувалося, що Cambridge Analytica отримала особисту інформацію 87 млн користувачів соцмережі. Cambridge Analytica співпрацювала з передвиборчим штабом Дональда Трампа і, як стверджували в компанії, внесла вклад в його перемогу.

Через витік даних в Cambridge Analytica Марк Цукерберг був змушений давати свідчення в Сенаті та Палаті представників Конгресу США.

Facebook увів функцію, де кожен користувач може дізнатися, чи передавалися його дані Cambridge Analytica.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло