У Франції уповільнилось економічне зростання на тлі протестів
Лише сектор роздрібної торгівлі через «жовті жилети» втратив близько 1 млрд євро

Центральний банк Франції заявив про сповільнення темпів зростання французької економіки в останньому кварталі практично до її повної зупинки на тлі масштабних протестів, що охопили країну. Про це повідомляє Reuters.
Французький ЦБ прогнозує, що друга за величиною економіка єврозони виросте всього на 0,2% за квартал порівняно з показником у 0,4% в ІІІ кварталі.
Міністр фінансів Брюно Ле Мер заявив, що зростання ВВП країни в 4-му кварталі знизиться на 0,1% менше. «Нинішні події обійдуться нам у 0,1% квартального зростання. Добробут французів зменшиться», – заявив міністр. Зокрема, постраждають такі галузі, як ринок послуг, транспорт, реставрація та ремонт автомобілів (через велику кількість знищених авто), а також готельний бізнес.
Керівники виробничих підприємств заявили про негативний вплив протестів на поставки та роздрібні продажі. Згідно з даними досліджень, завантаження виробничих потужностей також впало до найнижчого рівня з травня 2018 року.
Між тим показник для сектору послуг залишився стабільним, хоча представники фірм зазначили, що попит був найслабшим з серпня 2016 року. Особливо постраждав ресторанний та транспортний бізнес, а також автомобільні компанії.
Французька федерація роздрібної торгівлі оцінила, що сектор втратив близько 1 млрд євро доходу.
До початку протестів, які розпочались 17 листопада, економісти очікували, що зростання економіки у Франції пришвидшиться у другому півріччі.
Так звані протести «жовтих жилетів», які розпочалися ще 17 листопада, минулої суботи переросли в наймасштабніші за 50 років зіткнення в центрі Парижа.
Більше про причини французьких протестів – у матеріалі «Водії проти велосипедистів: на що перетворюється «бензиновий Майдан» у Франції».
Нагадаємо: влада Франції вирішила відмовитися від нових еко-податків на пальне у 2019 році з огляду на масштаби протестів. Щоб знизити протестну активність, уряд оголосив ще і про замороження тарифів на газ і електрику цієї зими. До літа відклали підвищення вимог з техогляду автомобілів.
Однак протести це не зупинило. Незважаючи на поступки французької влади і відмову підвищувати ціни на пальне, протести «жовтих жилетів» у столиці Франції продовжуються. На вулиці Парижу вийшли кілька тисяч агресивно налаштованих осіб, їхня кількість зростає. Протестувальники закликають йти маршем на Єлисейський палац.
Дізнатись більше чому попри згоду президента Макрона виконати початкові вимоги демонстрантів і не вводити «екологічні» податки на пальне, безчинства не припинилися та яке відношення до протестів має Росія можна із матеріалу Mind «Франція проти Макрона. Хто, навіщо і наскільки успішно розпалює протести».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].