Мінфін очікує зменшення граничного розміру дефіциту не вище 2% ВВП до 2020 року

Мінфін очікує зменшення граничного розміру дефіциту не вище 2% ВВП до 2020 року

У цьогорічному проекті бюджету вже відбулось забезпечення скорочення дефіциту до 2,3%

Мінфін очікує зменшення граничного розміру дефіциту не вище 2% ВВП до 2020 року
Фото: Shutterstock

Мінфін очікує зменшення граничного розміру дефіциту не вище 2% ВВП до 2020 року. Про це йдеться в Стратегічному плані діяльності на 2018–2020 роки Міністерства фінансів.

Так, основними стратегічними планами Мінфін назвав ефективне бюджетування, макроекономічну стабільність та зменшення фіскальних ризиків, підтримку економічного зростання та підвищення фінансової спроможності регіонів.

«...Для зменшення дефіциту бюджету міністерство фінансів проводить фіскальну консолідацію. Нашим орієнтиром є зменшення граничного розміру дефіциту не вище 2% ВВП до 2020 року», – зазначила міністр фінансів Оксана Маркарова.

Вона також наголосила, що в цьогорічному проекті бюджету вже відбулось забезпечення скорочення дефіциту до 2,3%.

Згідно зі Стратегією, на кінець 2021 року заплановано зменшення співвідношення державного боргу до ВВП до 46%, що матиме позитивний ефект співпраці з МВФ.

минфинФото: Мінфін

Підтримувати економічне зростання очікується за рахунок створення умов тиску на бізнес, який платить податки. Наразі Мінфін працює над реформою ДФС саме з цією метою.

Разом з цим важливим елементом є впровадження корпоративного управління в державних банках. Це має дозволити підвищити ефективність управління, відновити діяльність та знизити присутність держави на банківському ринку.

В Стратегії пропонується супроводження закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» та проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження середньострокового бюджетного планування», а в подальшому – імплементація цих законів.

Разом з цим Мінфін планує посилити моніторинг якості оцінки впливу прийняття проектів законів та нормативно-правових актів на бюджет.

Задля виконання цих та інших завдань буде залучено, зокрема, департамент державного бюджету, управління інформаційних технологій, управління фіскальних ризиків, департамент зв'язків з органами державної влади та громадськістю, юридичний департамент, департамент місцевих бюджетів та ін.

7 грудня президент Петро Порошенко підписав закон про Державний бюджет на 2019 рік, який передбачає, що наступного року зростання ВВП становитиме 3% при інфляції 7,4%.

Нагадаємо: доходи зведеного бюджету на 2019 рік визначені в сумі 1306,6 млрд грн, у тому числі по загальному фонду зведеного бюджету – 1183,7 млрд грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло