Е-майданчики з оцінки нерухомості майже на третину підвищили тарифи на реєстрацію звітів в Єдиній базі

Е-майданчики з оцінки нерухомості майже на третину підвищили тарифи на реєстрацію звітів в Єдиній базі

Відтепер вартість реєстрації складатиме від 510 до 1340 грн, в залежності від ринкової вартості об’єкта оцінки

Е-майданчики з оцінки нерухомості майже на третину підвищили тарифи на реєстрацію звітів в Єдиній базі
Фото: pixabay

Авторизовані електронні майданчики з реєстрації звітів про оцінку нерухомості в суботу спільно підвищили тарифи на одноразовий доступ до реєстрації звітів в Єдиній базі даних звітів про оцінку нерухомого майна, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з оголошенням одного з операторів – «Ві Ай Пі Департамент» (авторизований е-майданчик «Оцінка.online»), з 29 грудня о 12:00 в дію вступили нові тарифи на послугу реєстрації об'єкта нерухомості в Єдиній базі.

Згідно з новим тарифом послуга реєстрації буде, зокрема, складати 510 грн – коли оціночна вартість об'єкта оцінки становить не більше 29 999 грн, 1 140 грн – якщо ринкова вартість об'єкта становить 30 000 -300 000 Грн, і 1 340 грн – якщо оціночна вартість об'єкта оцінки становить понад 300 000 грн.

Згідно з даними веб-сайту оператора, до цього вартість одноразового доступу для суб'єктів оціночної діяльності до державної Єдиній базі оцінки нерухомості становила 570 грн.

Таке ж зростання вартості даної послуги сталося і в інших операторів ринку.

Нагадаємо: Кабінет міністрів підтвердив виняткові повноваження авторизованих електронних майданчиків вносити інформацію зі звіту з оцінки майна в Єдину базу даних звітів про оцінку, при цьому виключив норму про безоплатності таких послуг. Так, за перший місяць роботи е-майданчики заробили понад 23 млн грн.

АМКУ за підсумками перевірки функціонування Єдиної бази даних звітів про оцінку на засіданні 22 листопада цього року запропонував Кабінету міністрів розглянути питання про доцільність внесення в неї інформації через авторизовані електронні майданчики. Якщо уряд підтвердить недоцільність цього, то АМКУ рекомендує йому розробити відповідні зміни до законодавства і скасувати цю норму. Якщо Кабмін прийме інше рішення, АМКУ пропонує визначити, хто повинен платити за цю послугу – оцінювачі, нотаріуси або фізичні особи-замовники оцінки.

Раніше Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) заявляло, що перший віце-прем'єр-міністр – міністр економрозвитку Степан Кубів ініціював створення робочої групи, яка повинна зайнятися питанням надмірної плати за послуги авторизованих електронних майданчиків. Однак повідомлення, датоване 27 листопада цього року, про створення такої робочої групи зникло з сайту МЕРТ і «Урядового порталу».

Як повідомлялося, в грудні 2017 року Верховна Рада схвалила створення Єдиної бази даних звітів про оцінку нерухомості, мотивуючи це боротьбою з «чорними» ріелторами, і зобов'язала суб'єктів оціночної діяльності вносити в неї інформацію зі звітів про оцінку нерухомого майна через авторизовані електронні майданчики. Так, ФДМ запустив в роботу зазначену бузу влітку 2018 року.

До внесення змін до Податкового кодексу про виняткові повноваження авторизованих електронних майданчиків вносити і перевіряти таку інформацію в єдину базу даних звітів про оцінку процедура реєстрації звітів в базі була безкоштовною.

Про спеціальний модуль оцінки вартості нерухомості від Фонду держмайна, читайте у матеріалі Mind «Подвійний контроль: як змінилися правила оцінки житла перед його продажем?».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті