Захворіло у світі
1,095,917 осіб
Померло у світі
58,787 осіб
Вилікувалось у світі
225,796 осіб
Захворіло в Україні
1072 особи
Померло в Україні
27 осіб
Вилікувалось в Україні
23 особи
ДФС: платники податків у 2018 році задекларували операції з ТЦУ на 1,5 трлн грн

ДФС: платники податків у 2018 році задекларували операції з ТЦУ на 1,5 трлн грн

Кожний 14 платник податків у 2018 році самостійно збільшив податкові зобов’язання з метою ТЦУ

ДФС: платники податків у 2018 році задекларували операції з ТЦУ на 1,5 трлн грн
Фото: pixabay

Протягом 2018 року понад 2 000 платників податків подали звіти про контрольовані операції з трансфертного ціноутворення (ТЦУ) за 2017 рік та задекларували такі операції  на  загальну  суму 1,5 трлн грн, йдеться у повідомленні на сайті Державної фіскальної служби (ДФС).

«Тобто протягом 2018 року кожний 14 платник, що прозвітував про контрольовані операції за 2017 рік, самостійно збільшив податкові зобов’язання з метою ТЦУ. При цьому кожні 2 з 3 таких платників нарахували податок на прибуток», – наголосили у ДФС.

За результатами декларування податку на прибуток за 2017 рік понад 145 платників податку здійснили самостійне коригування податкових зобов’язань з метою ТЦУ на загальну суму 1,7 млрд грн. Зазначені коригування сприяли скороченню збитковості окремих підприємств, отриманої ними в результаті фінансово-господарської діяльності за 2017 рік, на загальну суму 1,1 млрд грн. Додаткові нарахування податку на прибуток склали 98 млн грн.

ДФС створить Департамент ТЦУ та міжнародного оподаткування, а також відповідне управління в Офісі великих платників податків ДФС. Такі зміни у структурі вже погоджені Міністерством фінансів.

За словами в.о. Голови ДФС Олександра Власова, перевірки трансфертного ціноутворенням та контроль за операціями між пов’язаними особами в службі будуть ще більш ефективними та прискіпливими, адже на порядку денному усіх податкових адміністрацій світу стоїть одне з основних питань – недопущення розмивання бази та виведення прибутку з-під оподаткування.

«Наш стратегічний план – розширення бази оподаткування, а механізм контролю за ТЦУ – один з дієвих механізмів. Тому Україна націлена на імплементацію правил BEPS, вже розроблений відповідний законопроект і після його ухвалення податковий контроль за ТЦУ буде відповідати вимогам OECD», – зазначив Власов.

Він додав, що після реорганізації ДФС в окремі податкову та митну служби Департамент ТЦУ стане одним з ключових у податковому напрямку.

До утворення окремого підрозділу контроль за трансфертним ціноутворенням в ДФС здійснювали Департамент аудиту за напрямком контрольно-перевірочної роботи та Департамент податків і зборів з юридичних осіб – за функцією адміністрування. Функціонал нового структурного підрозділу буде охоплювати: від процедур аналізу про здійснені контрольовані операції до проведення попереднього узгодження ціноутворення.

Нагадаємо: у жовтні 2018 року Мінфін та Нацбанк оприлюднили законопроект, який запровадить в Україні план BEPS.

Раніше, у липні 2018 року Україна нарешті підписала багатосторонню MLI-конвенцію, яка дозволить зменшити переміщення українського капіталу до юрисдикцій з низьким рівнем оподаткування з метою мінімізації податкових зобов’язань.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію