Україна нарешті підписала багатосторонню MLI-конвенцію

Україна нарешті підписала багатосторонню MLI-конвенцію

Конвенція дозволить зменшити переміщення українського капіталу до юрисдикцій з низьким рівнем оподаткування з метою мінімізації податкових зобов’язань

Україна нарешті підписала багатосторонню MLI-конвенцію
Фото: Shutterstock

Україна приєдналась до Багатосторонньої конвенції щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (Багатостороння конвенція MLI), повідомляє пресс-служба Міністерства фінансів.

Як зазначається, Конвенцію підписала в. о. міністра фінансів України Оксана Маркарова 23 липня, у Лондоні.

«Конвенція дозволить зменшити переміщення українського капіталу до юрисдикцій з низьким рівнем оподаткування з метою мінімізації податкових зобов’язань, що, в свою чергу, сприятиме збільшенню доходів бюджету», – йдеться в повідомленні.

Так, підписавши та ратифікувавши Конвенцію MLI, Україна отримує змогу одночасного внесення змін до всіх або деяких чинних Конвенцій про уникнення подвійного оподаткування. Після ратифікації документа Верховною Радою, Україна одночасно виконує також крок 6 та крок 14 Плану дій BEPS (Base erosion and Profit Shifting), який розробили країни – члени ОЕСР для боротьби з розмиванням бази оподаткування і виведенням прибутку з-під оподаткування.

«Імплементація Плану дій BEPS сприятиме гармонізації міжнародних податкових правил із більш як 70 країнами світу та створить більш прозоре податкове середовище. Підписавши конвенцію MLI, ми зможемо внести необхідні зміни до існуючих міжнародних договорів про подвійне оподаткування між Україною та іншими державами», – заявила Оксана Маркарова під час підписання угоди.

Як зазначається, через прогалини та неузгодженості у національному та міжнародному податковому законодавстві міжнародні компанії зменшують або уникають зобов’язань зі сплати податку на прибуток. Таким чином, Україна втрачає надходження у бюджет. Аби уникнути цього, 1 січня 2017 року Україна приєдналась до Програми розширеного співробітництва у межах ініціативи Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

План дій BEPS включає в себе 15 кроків, що покривають різні сфери протидії агресивному податковому плануванню. Обов’язковими до виконання Україною (мінімальний стандарт Плану дії BEPS) є чотири кроки:

- Крок 5: «Удосконалення заходів боротьби з податковими зловживаннями».
- Крок 6: «Недопущення зловживання пільгами, передбаченими двосторонніми угодами».
- Крок 13: «Рекомендації про документації з трансфертного ціноутворення та розкритті інформації по країнах».
- Крок 14 «Удосконалення процедури взаємного узгодження шляхом вирішення спорів».

Перегляд конвенцій з кожною країною окремо, подальше підписання протоколів і їхня ратифікація в парламенті є дуже складним і тривалим процесом, який може розтягнутися на багато років. Саме з метою надання можливості більш оперативного перегляду міжнародних конвенцій і був розроблений 15-й крок Плану дій BEPS – MLI.

Нагадаємо: Кабінет міністрів України ще 27 грудня 2017 року затвердив відповідне розпорядження президента України про уповноваження міністра фінансів Олександра Данилюка на підписання MLI конвенції, однак Україна не брала участь у підписанні зазначеного документа 24 січня 2018 року в Парижі, хоча планувала це ще у вересні минулого року.

До запланованої дати підписання в Парижі міністр фінансів не отримав повноважень на підписання конвенції.

Водночас Панама, Барбадос, Кот-д'Івуар, Ямайка, Малайзія і Туніс підписали 24 січня 2018 року MLI конвенцію з впровадження заходів із протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню оподатковуваного прибутку, яка дозволяє її підписантам одноразово вдосконалити свої угоди про уникнення подвійного оподаткування (УУПО).

Про завершення ери офшорів і прагнення країн G20 читайте в матеріалі Mind «Держави проти офшорів: як і чому змінюються бізнес-моделі великого капіталу».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло