МТОТ: окупаційні адміністрації РФ щомісячно заробляють 35 млн грн на українському телеком-обладнанні

МТОТ: окупаційні адміністрації РФ щомісячно заробляють 35 млн грн на українському телеком-обладнанні

Фізичний контроль РФ на окупованих територіях доповнюється і мілітаризацією

МТОТ: окупаційні адміністрації РФ щомісячно заробляють 35 млн грн на українському телеком-обладнанні
Фото: Shutterstock

Місцевий мобільний оператор, що працює на захопленому українському телеком-обладнанні на окупованих українських територіях, приносить окупаційним адміністраціям майже 35 млн грн на місяць, 420 млн грн на рік.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (МТОТ) із посиланням на слова міністра Вадима Черниша в ефірі «OBOZ_TV».

«Це серйозний додатковий дохід для тих, хто працює в окупаційних адміністраціях», – наголосив міністр.

Крім того, він зазначив, що Російська Федерація має потужний фізичний чинник, який вона застосовує для блокування. У воєнній теорії – це так звана зона, на яку ні з повітря, ні з моря, ні з суходолу не можна було б потрапити. Тому Росія застосовує розширений воєнний компонент для  обмеження доступу не лише для можливих супротивників у військовому плані, але й для гуманітарних організацій, міжнародних експертів, моніторингу і т. д.

«Через контроль Російської Федерації Керченської протоки, у портах Маріуполя та Бердянська в кілька разів зменшився товаропотік. Фізичний контроль Російської Федерації доповнюється і мілітаризацією. Наприклад, у Джанкої додатково розгорнули ракетні комплекси С400. Це вже четвертий ракетний комплекс у тимчасово окупованому Криму, поставлений для того, щоб контролювати акваторію моря та територію України», – наголосив Чернииш.

У зв’язку з чим Україна напрацьовує альтернативну логістику для Приазов’я та східних територій, для сухопутної доставки вантажів.

«Незабаром місія Європейського союзу відвідає східні території. Представники Єврокомісії, які вже попередньо отримали проекти покращення транспортної інфраструктури від уряду України, відвідають Приазов'я, щоб оцінити, як можна допомогти в логістичному плані, краще налагодити сполучення зі східними регіонами нашої країни аби компенсувати логістичні втрати через блокування портів. Україна вже подала декілька відповідних проектів щодо збільшення логістичної системи – автодорожньої, залізничної та інших компенсаторних механізмів», – зазначив міністр.

Нагадаємо: екс-посол США в Україні передбачає, що за 2–3 місяці США можуть надати Україні зброю та ввести нові санкції проти РФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті