Китайці заявили, що проводять на Місяці перший біологічний експеримент
В умовах високої космічної радіації проросли перші паростки бобів

Китайський космічний апарат «Чаньє-4», який раніше успішно приземлився на зворотному боці Місяця, успішно здійснив перший в історії людства біологічний експеримент на місячній поверхні, повідомило Центральне телебачення Китаю (CCTV), на яке посилається РБК.
В рамках експерименту зонд доставив на Місяць шість біологічних зразків – бавовну, рапс, картоплю, резуховидку Таля, дріжджі і плодову мушку (дрозофілу). Зразки знаходяться всередині апарату. З переданих на Землю фотографій видно, що зразки рослин вже дали перші паростки. За повідомленням CCTV, це перші рослини, які проросли на поверхні супутника планети в умовах низької гравітації і сильної радіації.
Хоча Китай називає це першим біологічним експериментом на поверхні Місяця, раніше вплив умов Місяця на живі організми вже вивчали американські астронавти. Під час місії «Аполлон-17» в 1972 році на поверхні супутника Землі вивчався вплив радіації на сінну паличку, сухе насіння жерухи, корінці зародків бобів і яйця артемії. Крім того, тоді на Місяць був доставлений контейнер з сумчастих мишами, які з урахуванням польоту провели в космосі більше 12,5 діб. Після повернення на Землю мишей, яких астронавти законсервували, вивчали вчені.
Космічний апарат «Чаньє-4» 3 січня здійснив посадку на поверхню Місяця і передав перші знімки. Крім біологічних випробувань зонд збере дані про геологічну будову Місяця, склад грунту і проведе ряд низькочастотних радіоастрономічних спостережень.
Нагадаємо, Китайське космічне управління виклало відео приземлення китайського зонда на зворотний бік Місяця.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].