Китайці заявили, що проводять на Місяці перший біологічний експеримент

Китайці заявили, що проводять на Місяці перший біологічний експеримент

В умовах високої космічної радіації проросли перші паростки бобів

Китайці заявили, що проводять на Місяці перший біологічний експеримент
фото http://www.ce.cn

Китайський космічний апарат «Чаньє-4», який раніше успішно приземлився на зворотному боці Місяця, успішно здійснив перший в історії людства біологічний експеримент на місячній поверхні, повідомило Центральне телебачення Китаю (CCTV), на яке посилається РБК.

В рамках експерименту зонд доставив на Місяць шість біологічних зразків – бавовну, рапс, картоплю, резуховидку Таля, дріжджі і плодову мушку (дрозофілу). Зразки знаходяться всередині апарату. З переданих на Землю фотографій видно, що зразки рослин вже дали перші паростки. За повідомленням CCTV, це перші рослини, які проросли на поверхні супутника планети в умовах низької гравітації і сильної радіації.

Хоча Китай називає це першим біологічним експериментом на поверхні Місяця, раніше вплив умов Місяця на живі організми вже вивчали американські астронавти. Під час місії «Аполлон-17» в 1972 році на поверхні супутника Землі вивчався вплив радіації на сінну паличку, сухе насіння жерухи, корінці зародків бобів і яйця артемії. Крім того, тоді на Місяць був доставлений контейнер з сумчастих мишами, які з урахуванням польоту провели в космосі більше 12,5 діб. Після повернення на Землю мишей, яких астронавти законсервували, вивчали вчені.

Космічний апарат «Чаньє-4» 3 січня здійснив посадку на поверхню Місяця і передав перші знімки. Крім біологічних випробувань зонд збере дані про геологічну будову Місяця, склад грунту і проведе ряд низькочастотних радіоастрономічних спостережень.

Нагадаємо, Китайське космічне управління виклало відео приземлення китайського зонда на зворотний бік Місяця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло