Диференційовані тарифи на електроенергію для населення за періодами часу будуть діяти – НКРЕКП
Голова відомства Оксана Кривенко дала роз'яснення стосовно «нічних» тарифів на електроенергію

Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Оксана Кривенко дала роз'яснення стосовно «нічних» тарифів на електричну енергію. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.
«Для побутових споживачів диференційовані тарифи на електроенергію за періодами часу залишились незмінними. Отже кожен побутовий споживач має право використовувати такі тарифи за умови наявності зонного лічильника. Що стосується застосування таких диференційованих тарифів для непобутових споживачів – це питання домовленостей між таким споживачем та його постачальником. Тобто, непобутовий споживач може використовувати диференційовані тарифи за умови налагодження домовленостей із постачальником та встановлення відповідної системи обліку електроенергії», – зазначила вона.
Кривенко також нагадала, що з 1 січня 2019 розпочав функціонувати новий роздрібний ринок електроенергії, де формування комерційної пропозиції належить до функцій постачальника. Саме постачальник формує комерційну пропозицію та кінцеву вартість електроенергії. На сьогодні ціни на оптовому ринку електричної енергії формуються погодинно.
«Водночас саме непобутовий споживач має звертати увагу на комерційну пропозицію постачальника та проводити необхідні переговорні процедури. У цьому і є суть ринку», – додала вона.
Раніше Mind писав, що НКРЕКП перегляне ціни на електроенергію для технічних потреб багатоквартирних будинків.
Нагадаємо: в Україні з 1 січня 2019 року почала працювати нова модель роздрібного ринку електроенергії.
Енергопостачальні компанії і розподільні компанії надішлють споживачам нові договори. Після підписання договорів з розподільними компаніями старі договори про користування електричною енергією (для населення) і поставки електроенергії будуть діяти тільки в частині заборгованості або переплати.
Як ми писали, базова ставка приєднання 1 кВт потужності до електромереж для всіх операторів систем розподілу визначена на рівні 3 480 грн/кВт (без ПДВ).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].