IT-компанії продовжили формувати основний попит на офіси в Києві з часткою 53%

IT-компанії продовжили формувати основний попит на офіси в Києві з часткою 53%

На офісному ринку Києва домінує сектор інформаційних технологій уже кілька років поспіль

IT-компанії продовжили формувати основний попит на офіси в Києві з часткою 53%
Фото: Pixybay

На офісному ринку Києва частка угод, укладених ІТ-компаніями, у 4-му кварталі 2018 року сягнула 53%. В цілому ж за рік цей показник становив 35%, повідомили в компанії JLL.

Таку тенденцію в розподілі попиту спостерігають вже протягом п'яти років. За прогнозом експертів, вона збережеться і у 2019 році. 

«З початку 2014 року визначальна роль у структурі попиту на офісні площі Києва поступово переходила від виробничих компаній до сектору інформаційних технологій. Здатність до швидкого і гнучкого масштабування діяльності разом із наявністю достатньої і висококваліфікованої робочої сили сприяли розвитку IT-компаній у період макроекономічного спаду», – повідомила Олександра Глобіна, керівник відділу офісних площ компанії JLL (Україна).

Вона додала, що завдяки активності ІТ-компаній в останні два роки обсяг угод сягає 200 000 кв. м, що є максимальним значенням для офісного ринку Києва.

Пожвавлення ділової активності проходить на тлі низького введення в експлуатацію бізнес-центрів. У 2018 році пропозиція на ринку офісної нерухомості Києва збільшилася на 47 000 кв. м. Протягом року було відкрито тільки одну будівлю класу А – БЦ «Астарта», фаза 3. Також запущені шість будівель класу B – БЦ Unit City, корпуси В2 і B3; БЦ «Лагода», фаза 3; БЦ на вул. Гайдара, 54; БЦ на вул. Володимирській, 101 і МФК Silver Breeze (реконструкція частини об'єкту під офіси).

Всі ці будівлі виявилися майже повністю зайняті до моменту введення, що спричинило істотне зниження вакантності на ринку офісної нерухомості.

Частка вільних площ продовжувала знижуватися протягом усього 2018 року і в 4-му кварталі в середньому по ринку вона сягнула 7,6%, зменшившись майже вдвічі порівняно з кінцем 2017 року (13,3%).

Найістотніше зниження відбулося в Центральному діловому районі, де показник за рік зменшився з 14,6% до 7,4%. Скорочення вакантності відбувалося в обох класах офісної нерухомості: в класі А за рік вона знизилася з 18,3% до 7,1%, а в класі В – з 11,7% до 7,8%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло