Мінрегіон скоротив термін схвалення бюджетних проектів будівництва

Мінрегіон скоротив термін схвалення бюджетних проектів будівництва

Мова йде про проекти вартістю понад 400 млн грн, погодження яких скоротилось з 6 до 1 місяця

Мінрегіон скоротив термін схвалення бюджетних проектів будівництва
Фото: Shutterstock

Мінрегіонбуд скоротив процедури затвердження пріоритетних проектів будівництва вартістю понад 400 млн грн, які реалізуються за бюджетні кошти, кошти державних і комунальних підприємств, а також кредити, надані під державні гарантії, з 6 до 1 місяця. Про це йдеться у повідомленні на сайті Кабміну.

Так, прокоментував віце-прем’єр-міністр–Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, схвалення Урядом постанови «Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва та проведення їх експертизи», розробленої Мінрегіоном.

«Ключова зміна – затвердження проектів будівництва вартістю понад 400 млн грн не потребуватиме схвалення та затвердження окремим розпорядженням Уряду. Відтепер це компетенція виключно органів влади на місцях. Такі зміни дозволять залучити інвестиції в будівельну галузь, скоротити процедури затвердження і, таким чином, пришвидшити реалізацію необхідних масштабних інфраструктурних проектів – проектів закладів охорони здоров’я та освіти, ЦНАПів та центрів безпеки, автошляхів місцевого значення тощо», – наголосив Зубко.

За його словами, зміни також стосуватимуться процедур затвердження та проведення експертизи проектів будівництва, які підлягають оцінці впливу на довкілля (проекти будівництва подаються на експертизу разом з результатами оцінки впливу на довкілля).

Крім того, зміни передбачають схвалення та затвердження проектів будівництва об’єктів вартістю 120 млн грн і більше, що реалізуються із залученням бюджетних коштів, а також кредитів наданих під державні гарантії, а до 120 млн грн – державними та комунальними підприємствами, установами та організаціями.

Також під зміни підпадають і проекти будівництва вартістю 120 млн грн і більше, що реалізуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, – виконавчими органами сільських, селищних, міських рад.

У той же час, зміни передбачають затвердження державними та комунальними підприємствами проектів будівництва об’єктів незалежно від їх вартості, що реалізуються за рахунок їх власних коштів, за погодженням із органами виконавчої влади або місцевого самоврядування.

Проекти будівництва, що реалізуються підприємствами, суб’єктом управління яких є КМУ, із залученням бюджетних коштів, власних коштів підприємств, а також кредитів, наданих під державні гарантії, затверджуються незалежно від їх вартості цими підприємствами у разі передбачення у затверджених фінансових планах відповідних видатків на їх реалізацію.

Нагадаємо: у грудні 2018 року Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ направило до Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) перелік з 30 майданчиків, при розробці документації на будівництво яких не було отримано погоджень від Міністерства культури.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті