Китай вирішив ввести правила з генного редагування після скандалу із народженням генно-модифікованих дітей

Китай вирішив ввести правила з генного редагування після скандалу із народженням генно-модифікованих дітей

Редагування генів в репродуктивних цілях заборонено в США та більшій частині Європи

Китай вирішив ввести правила з генного редагування після скандалу із народженням генно-модифікованих дітей
фото pixabay.com

Влада КНР оприлюднила проект методичних вказівок, які регулюють експерименти з генного редагування та інших потенційно небезпечних біомедичних технологій за кілька місяців після того, як в країні народились генно-модифіковані близнюки Лулу і Нана. Про це повідомляє AP.

У відповідності до запропонованих заходів, використання будь-яких технологій редагування генів або їх перенесення вважатиметься проектом з «високим ступенем ризику» і підпадатиме під юрисдикцію Міністерства охорони здоров’я.

Ці заходи були прийняті після того, як вчений Хе Цзянькуй в листопаді заявив про народження перших у світі генно-модифікованих дітей. Тоді  народилися дівчатка-двійнята зі зміненим ДНК. Вчений роз’яснив, що він додав ген, який дозволяє в майбутньому організму протистояти зараженню ВІЛ. Відомо, що усі дослідження проводились таємно.

Відверте зізнання Хе Цзянькуй викликало негативну реакцію світової наукової спільноти. Дослідники сказали, що через його дії близнята наражались на невідомі ризики для здоров’я, включно з більш високою схильністю до вірусних захворювань.

Редагування генів в репродуктивних цілях фактично заборонено в США та більшій частині Європи. В Китаї заборонено проводити досліди на ембріонах, які «порушують етичні або моральні принципи», але сам Хе Цзянькуй заявив, що не вважає, що вчинив незаконно з огляду на те, що в КНР немає прямої заборони на подібні дослідження.

Видання зазначає, що поки що деталі нових механізмів регулювання в країні залишаються невідомими

Як повідомлялось. китайський учений Хе Цзянькуй, який раніше заявив про народження перших в світі дітей зі зміненою ДНК, повідомив про те, що незабаром на світ може з’явитися ще одна дитина зі штучно модифікованими генами.

Наприкінці минулого року Міносвіти Китаю зобов’язало університети перевірити свої дослідження, пов’язані з редагуванням генів. В електронному листі міністерство повідомило АР, що воно закликало навчальні заклади посилити контроль за етикою наукових досліджень з використанням генного редагування.

Про те, як експерименти над генами можуть змінити життя людей, – в матеріалі Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті