Стабілізація роботи інформаційної платформи УГТ для добового балансування потребує ще 1-2 місяці
Спецпроект
Реформа енергоринку
Проект реалізує Mind за підтримки енергетичної компанії ДТЕК

Стабілізація роботи інформаційної платформи УГТ для добового балансування потребує ще 1-2 місяці

Через нестабільну роботу системи виникають небаланси, за які змушений платити постачальник газу

Стабілізація роботи інформаційної платформи УГТ для добового балансування потребує ще 1-2 місяці
Фото: Shutterstock

Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) вважає, що для стабілізації роботи інформаційної системи оператора газотранспортної системи (ГТС) компанії «Укртрансгаз» добового балансування газу необхідно 1-2 місяці. Про це з посиланням на слова директора департаменту з регулювання відносин у нафтогазовій сфері НКРЕКП Тетяни Рябухи пишуть Українські новини.

«Ми розуміємо, що в перехідному періоді потрібно налагодження взаємодії всіх суб'єктів ринку з оператором ГТС, доробка недоліків його інформаційної платформи. У максимально короткий термін, не більше місяця-двох, повинна бути налагоджена робота платформи – споживачі не повинні відчувати проблеми з отриманням газу, поставщики – з поданням номінацій, оператори ГРМ – з безперебійною передачею своїх даних «, – сказала вона.

Також начальник управління з регулятором «Укртрансгазу» Роман Шикеринець зазначив, що з початку 2019 року оператор ГТС інформує регулятора щотижневими звітами про роботу інформаційної платформи, крім того, «Укртрансгаз» постійно бере участь і організовує відкриті робочі зустрічі з учасниками ринку для обговорення проблемних питань.

У свою чергу представник компанії «Крафт Енерджі» Роман Сторожев повідомив, що через нестабільну роботу системи виникають небаланси, за які змушений платити постачальник газу, і що механізм добового балансування газу повинен бути допрацьований, щоб мінімізувати втрати трейдерів.

В той же час, за заявою групи компаній РГК, дії Укртрансгазу дискредитують саму ідею добового балансування,  що не тільки зриває запровадження цього етапу реформи, але зводять нанівець вже досягнуті позитивні результати. 

«Через численні помилки та перебої в роботі інформаційної платформи Укртрансгазу після офіційного запуску для учасників ринку газу режим добового балансування є експериментом, який несе суттєві фінансові втрати», – йдеться в повідомленні.

РГК закликав всіх учасників газового ринку до відкритого діалогу, щоб якнайшвидше налагодити повноцінну роботу інформаційної платформи, а також звертаємося до Кабінету Міністрів, НКРЕКП, Секретаріату Енергетичного співтовариства та Євросоюзу з проханням провести консультації та вирішити наступні ключові проблеми  на шляху повноцінного впровадження добового балансування,  як важливого елемента конкурентного, відкритого та сучасного газового ринку.

Нагадаймо: процедуру добового балансування запустили 1 березня цього року. Після цього голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв повідомляв, що добове балансування працює. Натомість у «Укртрансгазі» повідомили про саботування добового балансування газу з боку недобросовісних гравців.

Про те, що заважає ринку добового балансування повноцінно працювати читайте в матеріалі Mind : «По гарячих слідах: 4 головні проблеми добового балансування газу «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті