Захворіло у світі
1,362,936
Померло у світі
76,373
Вилікувалось у світі
292,188
Захворіло в Україні
1462
Померло в Україні
45
Вилікувалось в Україні
28
НБУ розширив перелік підстав для проведення позапланових перевірок фінустанов

НБУ розширив перелік підстав для проведення позапланових перевірок фінустанов

Негативна публікація про компанію в ЗМІ може стати підставою для додаткових перевірок

НБУ розширив перелік підстав для проведення позапланових перевірок фінустанов
Фото: Shutterstock

За новим законом про валюту і валютні операції, Національний банк України розширив перелік підстав, за якими НБУ може приймати рішення про проведення позапланової виїзної перевірки фінансових установ, передає УНН.

Про це повідомила прес-служба НБУ у відповіді на запит кореспондента агентства.

«Ризик-орієнтований підхід до проведення перевірок передбачає розширення обґрунтованих підстав, при наявності яких НБУ може прийняти рішення про проведення позапланової виїзної перевірки банків, філій іноземних банків і небанківських фінансових установ – резидентів, щодо яких здійснюється фінансовий моніторинг ... Тобто негативна публікація про компанію в ЗМІ може стати підставою для додаткових перевірок, але тільки після здійснення ретельного аналізу на предмет достовірності інформації і в залежності від ознак здійснення ризикової діяльності», – відзначили в НБУ.

При цьому в прес-службі регулятора уточнили, що до підстав, за якими Нацбанк здійснює позапланову перевірку, відносяться, зокрема, отримання інформації від інших підрозділів НБУ та інших державних органів; наявність ознак здійснення ризикової діяльності банків/установ; отримання результатів виїзних та невиїзних перевірок, а також факти, які можуть свідчити про порушення вимог законодавства з питань фінансового моніторингу та/або валютного законодавства України.

Нагадаємо: 7 лютого 2019 року набрав чинності Закон «Про валюту і валютні операції».

Як зазначають у НБУ, основний принцип закону – свобода проведення валютних операцій за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено законом». Це означає, що валютні обмеження будуть поступово скасовані, і в кінці кінців бізнес і населення зможуть самостійно вирішувати, коли і як проводити валютні операції без необхідності отримувати дозвіл від НБУ.

Всього з 7 лютого цього року введено в дію близько 30 послаблень, серед яких – скасування попереднього резервування гривні для покупки валюти бізнесом; дозвіл на репатріацію дивідендів в тому числі і за 2018 рік (у межах ліміту 7 млн євро/місяць); вимога до обов'язкового продажу валютних надходжень зменшено з 50% до 30% (ці зміни запрацювали з 1 березня); вдвічі збільшився граничний термін здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами – до 365 днів скасовано валютний нагляд за експортно-імпортними операціями до 150 000 грн.

У той же час, з 31 березня НБУ спростить контроль у сфері інформаційної безпеки. Нацбанк вважає, що контроль буде спрощений, зокрема, у зв'язку зі скасуванням планових перевірок.

Як писав Mind, НБУ наприкінці минулого року вперше оприлюднив річний план перевірок банків на 2019 рік – НБУ планує перевірити 51 банк.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію