Швеція відхилила скаргу Браудера на Swedbank щодо відмивання грошей у «справі Магнітського»

Швеція відхилила скаргу Браудера на Swedbank щодо відмивання грошей у «справі Магнітського»

Він стверджує, що через рахунки Swedbank з 2006 по 2012 роки було відмито $176 млн

Швеція відхилила скаргу Браудера на Swedbank щодо відмивання грошей у «справі Магнітського»
Білл Браудер
фото en.wikipedia.org

Шведське управління з економічних злочинів заявило, що прийняло рішення не починати розслідування щодо Swedbank за кримінальним позовом Білла Браудера, інвестора, який проводить кампанію із виявлення фактів щодо відмивання грошей. Про це повідомляє Reuters.

Браудер, який заснував Hermitage Capital і колись керував іноземними грошима в Росії, 4 березня подав скаргу до шведської влади щодо ймовірного зв'язку Swedbank з балтійським скандалом з відмиванням грошей в Danske Bank.

У його скарзі стверджується, що рахунки Swedbank використовувались для відмивання коштів на суму $176 млн у період з 2006 по 2012 роки.

Шведське управління з економічних злочинів заявило, що вирішило не розглядати скаргу Браудера, оскільки перекази через рахунки у Швеції були обмеженими і відбулись до 2014 року, коли в країні ввели більш суворе законодавство щодо відмивання грошей.

Термін давності стосовно відкриття справ щодо цих транзакцій також вийшов.

«З урахуванням вище сказаного прокурори Гетеборзького економічного управління вирішили не розпочинати попереднє розслідування», – йдеться в заяві регулятора.

Нагадаємо: найбільший шведський банк виявив відмивання російських коштів у своєму філіалі.

Після цього рада директорів Swedbank відправила у відставку генерального директора фінустанови Біргітт Боннесен через скандал з відмиванням російських грошей та участь у схемах за участю екс-президента України Віктора Януковича.

Як повідомлялось, раніше стало відомо, що Янукович відмив через Swedbank у Литві $3,6 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті