Акції Boeing впали через плани скоротити виробництво лайнерів 737 MAX
Акції компанії опустилися майже на 3%

Американський авіавиробник Boeing заявив, що планує скоротити щомісячний випуск літаків 737 MAX майже на 20% після двох смертельних автокатастроф із літаками цієї моделі. Це свідчить про те, у Boeing не очікують, що авіаційна влада дозволять 737-му повернутися в повітря найближчим часом, пише Reuters.
Виробництво буде скорочено з 52 до 42 літаків на місяць, починаючи з середини квітня, йдеться в заяві компанії.
Акції Boeing впали приблизно на 2,7% під час торгів у понеділок на тлі цієї новини, водночас акції його європейського конкурента Airbus зросли на 1%.
«Якщо знижений рівень збережеться до вересня 2019 року, потенційна втрата аерокосмічної групи Meggitt, залученої у виробництво 737-их, складе $8,5 млн, оскільки ми розраховували, що виробництво 737 MAX, імовірно, буде зростати до 57 в місяць до 2019 року», – пишуть аналітики брокерської компанії Jefferies.
«Зниження виробництва 737-их до 42 на місяць повинно допомогти вирішити кризу з цією моделлю, але з великими грошовими втратами у 2019 році», – зазначили в інвестбанку Cowen.
Як повідомлялося, 10 березня літак авіакомпанії Ethiopian Airlines Boeing 737 MAX, що виконував рейс з Аддіс-Абеби в Найробі, зазнав аварії незабаром після зльоту. У катастрофі загинули всі 149 пасажирів і 8 членів екіпажу. Це друга катастрофа за участю Boeing 737 MAX менш ніж за п'ять місяців. Наприкінці жовтня літак того ж типу індонезійської Lion Air впав у море, загинули всі 189 людей на борту.
Нагадаємо: 6 квітня президент Boeing заявив, що причиною катастрофи літаків в Індонезії та Ефіопії стала помилка електронної системи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].