Захворіло у світі
31,328,238
Померло у світі
964,839
Вилікувалось у світі
21,503,496
Захворіло в Україні
181,237
Померло в Україні
3,642
Вилікувалось в Україні
79,901
Київський Госпсуд об'єднав всі п'ять позовів Коломойського проти НБУ та ПриватБанку

Київський Госпсуд об'єднав всі п'ять позовів Коломойського проти НБУ та ПриватБанку

Розгляд справи заплановано на 20 травня цього року

Київський Госпсуд об'єднав всі п'ять позовів Коломойського проти НБУ та ПриватБанку
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Господарський суд Києва вирішив об'єднати в одне всі п'ять проваджень, відкритих за позовами екс-акціонера ПриватБанку Ігоря Коломойського до Національного банку України і ПриватБанку про законність п'яти кредитних договорів і його особистої поруки за ними. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, розгляд справи заплановано на 20 травня цього року

Провадження в одній із п'яти справ, розгляд якої було призначено першою (на 10 травня), було відкрито суддею Вадимом Босим 22 квітня 2019 року.

«Позовні вимоги обґрунтовані наявністю підстав для визнання недійсним кредитного договору №19 від 03.03.2009, укладеного між НБУ і ... ПриватБанком, а також наявністю підстав для визнання недійсним договору поруки №19-1/П від 27.05.2016, укладеного між НБУ, ОСОБА_1 (Коломойський) і ПриватБанком», – йдеться в ухвалі.

Розглянувши позов, суддя витребував у відповідачів в термін до 8 травня оригінали (для огляду) та копії постанови правління НБУ №92/БТ від 25.02.2009 та кредитного договору №19 від 03.03.2009, укладеного між НБУ та ПриватБанком, а також запропонував відповідачам надати відгук, усі електронні та письмові докази, висновки експертів і заяви свідків.

Згідно з даними агентства, початок розгляду інших чотирьох подібних справ було також призначено на травень, проте на більш пізні дати.

Як писав Mind, раніше Окружний суд Києва виніс два рішення на користь Коломойського щодо Приватбанку – скасував рішення НБУ, яким визначено перелік пов'язаних із ПриватБанком фізичних та юридичних осіб.

Крім того, цей же суд, 18 квітня 2019 року, за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені у своїй правоті.

Раніше повідомлялось, що суд розірвав договір поруки Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті