Гройсман виступає за повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення
А от питання загального декларуванням доходів та податкової амністії ще потрібно обговорити

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, передає Інтерфакс-Україна..
Про це він сказав в інтерв’ю агентству.
«Ми створили Національне антикорупційне бюро, ми пережили люстрації, електронні декларації чиновників, створили Антикорупційний суд і мали покарання за незаконне збагачення. Навіщо це руйнувати? Ми вже все це створили і зафіксували, тепер з цим потрібно жити. Я за те, щоб її ( кримінальну відповідальність – Mind) повернули», – сказав Гройсман.
У той же час, прем'єр наголосив, що необхідно подумати, яким чином це зробити, «щоб потім знову норма не була зруйнована: необхідно знайти правильні юридичні формулювання і поставити на цьому крапку».
У свою чергу, питання загального декларування та податкової амністії капіталів потребують детального обговорення, вважає Гройсман.
«В європейських країнах існує загальне декларування. Все інше потрібно трошки докладніше обговорити, зрозуміти саму механіку ідеї і техніку. Так, в загальних рисах, це може сприйматися, але треба зрозуміти, що саме пропонується під цими назвами», – сказав він.
Прем'єр наголосив, що необхідно розуміти, що саме пропонується амністувати, який попередній обсяг, яку ставку оподаткування, розрахунковий економічний ефект, а також які «інші плюси і мінуси тієї чи іншої моделі».
Раніше, члени команди новообраного президента України Володимира Зеленського заявляли про плани запровадження 5%-вої податкової амністії з 2020 року, податок на виведений капітал.
Нагадаємо: Конституційний суд України за конституційним поданням 59 народних депутатів визнав неконституційною ст.368-2 КК про незаконне збагачення, так як її положення не відповідають принципам верховенства права і презумпції невинності.
Таке рішення викликало стурбованість МВФ, посольств США і Великобританії.
Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект, який повинен був відновити цю статтю в іншій редакції. У свою чергу, народні депутати подали понад 10 альтернативних ініціатив.
Про те, що із заявленого новим президентом України Зеленським виглядає найбільш реалістично і чи зможе він виконати свою програму, читайте у колонці співзасновника аналітичного центру «Український інститут майбутнього» Анатолія Амеліна, спеціально для Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].