Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
НАЗК знайшло порушення в діях голови НБУ Смолія

НАЗК знайшло порушення в діях голови НБУ Смолія

Нацагентство вимагає від посадовців НБУ усунути порушення антикорупційного законодавства

НАЗК знайшло порушення в діях голови НБУ Смолія
Яків Смолій
Фото: УНІАН

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло припис голові Національного банку України (НБУ) Якову Смолію про порушення вимог антикорупційного законодавства. Про це інформує відомство.

Зокрема, мова йде про неповідомлення Нацагентства про 69 випадків неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, які працюють чи працювали в апараті Нацбанку та його структурних підрозділах.

Також Нацагентство вимагає виконати положення частини четвертої статті 53 Закону України «Про запобігання корупції» та забезпечити умови для повідомлень працівниками банку про порушення вимог цього закону іншими особами через офіційний веб-сайт Нацбанку. Крім цього, НАЗК вимагає прийняти рішення про проведення службового розслідування з метою виявлення причин та умов, що сприяли призначенню однієї з посадових осіб підрозділу Нацбанку без проведення спеціальної перевірки. Це призвело до невиконання посадовими особами вимог законодавства.

«Припис внесено Голові Національної служби посередництва і примирення (НСПП) Олександру Окісу стосовно проведення службового розслідування з метою з’ясування причин та умов порушення НСПП вимог частини першої статті 19 Закону України  «Про запобігання корупції» внаслідок неподання у 2018 році до Національного агентства антикорупційної програми з повним комплектом документів, що унеможливило її розгляд та подальше погодження Національним  агентством», – повідомили в НАЗК.

Також Національне агентство направило вимоги Голові Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Віталію Петруку усунути порушення вимог частини другої статті 49 ЗУ «Про запобігання корупції» шляхом повідомлення Нацагентства про 6 випадків неподання чи несвоєчасного подання декларацій 5-ма суб’єктами декларування, які працюють або працювали в ДАЗВ.

Нацагентство вимагає усунути порушення вимог частини четвертої статті 53 ЗУ «Про запобігання корупції» щодо забезпечення умов для повідомлень працівниками ДАЗВ про порушення вимог закону іншою особою через офіційний веб-сайт органу. Крім цього, НАЗК закликало ініціювати проведення службового розслідування з метою виявлення причин та умов, що сприяли невиконанню посадовими особами ДАЗВ вимог законодавства, а також ініціювати проведення службового розслідування з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню директором держпідприємства «Львівський державний міжобласний спеціальний комбінат» Владиславом Ігнатовим правопорушення, пов’язаного з корупцією – порушення вимог частини другої статті 65 ЗУ «Про запобігання корупції».

Раніше Mind писав, що НАЗК повідомило про конфлікт інтересів у Омеляна та глави АМПУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті