Захворіло у світі
59,787,369
Померло у світі
1,409,639
Вилікувалось у світі
38,282,339
Захворіло в Україні
661,858
Померло в Україні
11,492
Вилікувалось в Україні
307,778
Huawei намагається через суд оскаржити своє внесення до «чорного списку» у США

Huawei намагається через суд оскаржити своє внесення до «чорного списку» у США

Компанія знайшла яким чином можна вирішити проблему швидше і без повномасштабного суду, але на заваді можуть стати адвокати уряду США

Huawei намагається через суд оскаржити своє внесення до «чорного списку» у США
фото Wikipedia

Китайська Huawei подала позов із вимогою визнати неконституційною частину закону про національну безпеку, через яку компанію було внесено до чорного списку. Про це повідомляє CNBC.

Це вже не перший позов компанії проти американської влади. В березні Huawei подала позов, стверджуючи, що закон, який забороняє урядовим агентствам купувати обладнання китайського технологічного гіганта є неконституційним.

Позов зосереджено на законі, відомому як Закон про національну оборону (NDAA). Його розділ 889 забороняє органам виконавчої влади купувати та використовувати телекомунікаційне обладнання Huawei та ZTE (назви обох компаній вказані у документі).

Тепер Huawei звертається із тим, що юристи називають «клопотання про спрощене судове рішення». Іншими словами, це прохання, щоб суд виніс своє рішення на користь китайської компанії з точки зору закону.

Суд Східного округу Техасу призначив слухання на 19 вересня. Щоб прийняти рішення йому потрібно буде декілька місяців.

Мета Huawei – прискорити процес. Якщо суд винесе рішення на користь китайського гіганта, не буде необхідності в повномасштабному суді.  Однак адвокати уряду США можуть, своєю чергою, попросити суд це клопотання відхилити .

Головною ціллю китайською компанії є щоб із закону NDAA було прибрано розділ 889. Телеканал уточнює, що його можна видалити, не змінюючи законодавство повністю.

Huawei стверджує, що положення в NDAA, в якому чітко фігурує її назва, є «актом про здійснення злочину», законодавчий акт проголошує конкретну групу, компанію або людину, як винних у правопорушенні і карає їх без належної процедури. Це заборонено Конституцією США, вважають в китайській компанії.

Крім  того, адвокати також стверджують, що пункт 889 є незаконним, оскільки фірма не має змоги надати свої докази проти нього та оскаржити його у суді, що порушує права компанії на належну правову процедуру.

Нагадаємо: 17 травня президент США Дональд Трамп вніс Huawei до чорного списку. Цьому передувало підписання главою держави  указу про введення в США надзвичайного стану для забезпечення безпеки інформаційної та комунікаційної інфраструктури країни. Після цього про припинення співпраці з китайською компанією повідомили Google та виробники чипів Intel, Qualcomm, Broadcom і Xiling.

Втім, уже за кілька днів, Міністерство торгівлі США тимчасово послабило обмеження, введені проти китайського виробника смартфонів Huawei, щоб спростити перехідний період для тих американських компаній, що мають контрактні домовленості з китайською корпорацією.

Між тим засновник Huawei Жень Чженфей заявив, що його компанія або збільшить власні постачання чипів,або знайде інші альтернативи, щоб зберегти  своє лідерство у виробництві смартфонів та 5G. До того ж китайський гігант займається розробкою власного програмного забезпечення.

Як повідомлялось, аналітики проаналізували як саме американські санкції можуть вдарити по бізнесу Huawei.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті