Захворіло у світі
6,435,453
Померло у світі
382,093
Вилікувалось у світі
2,764,024
Захворіло в Україні
24,823
Померло в Україні
735
Вилікувалось в Україні
10,440
НБУ подав дві скарги на суддів стосовно розгляду справ про націоналізацію ПриватБанку

НБУ подав дві скарги на суддів стосовно розгляду справ про націоналізацію ПриватБанку

НБУ вважає неналежною поведінку суддів під час розгляду справ

НБУ подав дві скарги на суддів стосовно розгляду справ про націоналізацію ПриватБанку

Національний банк України (НБУ) 10 та 12 червня подав до Вищої ради правосуддя дисциплінарні скарги на суддів Окружного адміністративного суду Києва Качура І.А., Келеберду В.І., Амельохіна В.В. та суддю Печерського районного суду міста Києва Підпалого В.В. Про це пише прес-служба регулятора.

НБУ вважає неналежною поведінку суддів під час розгляду зазначених справ, оскільки в їх діях вбачається: безпідставне затягування або невжиття заходів щодо розгляду справи упродовж строку, встановленого законом; порушення засад рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом; порушення правил юрисдикції.

Національний банк звертає увагу, що між відкриттям Окружним адмінсудом міста Києва судового провадження за позовом олігарха Ігоря Коломойського (14 червня 2017 року) та ухваленням рішення (18 квітня 2019 року) пройшло 22 місяці.

«Отже, суддями було порушено строки розгляду адміністративної справи з огляду на те, що суд має розпочати розгляд по суті не пізніше ніж через 60 днів із дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження – не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку. Водночас суд розглядає справу по суті упродовж 30 днів із дня початку розгляду справи по суті», – йдеться в повідомленні.

Разом з цим у Нацбанку наголошують, що під час розгляду позову судді Окружного адміністративного суду Києва не дотримувались принципів рівності всіх учасників процесу, адже ними було розглянуте збільшення позовних вимог без прийняття цих вимог до розгляду. Зокрема, 21 червня 2017 року позивачем було подано заяву про зміну позовних вимог, однак на підготовчому засіданні судді не ухвалили жодного рішення про прийняття до розгляду таких вимог.

«Водночас Національний банк і інші відповідачі дізналися про намір суду розглядати цю позовну вимогу лише 12 березня 2019 року, тобто під час судового засідання по суті. Нагадаємо, що прийняття позовних вимог: оформлюється письмовою ухвалою чи протокольною ухвалою, яка обов’язково вноситься до журналу судового засідання; відбувається на стадії підготовчого засідання», – наголошу регулятор.

Щодо дій судді Печерського райсуду Києва Національний банк зазначає наступне: після ухвалення 20 квітня відповідного рішення суддя Підпалий В.В. досі не склав повний текст рішення у справі, хоча складання повного рішення суду може бути відкладено на строк не більше як 10 днів із дня закінчення розгляду. Національний банк уже тричі подавав до канцелярії суду клопотання про видачу повного тексту, проте жодної відповіді щодо цього не надходило.

До того ж, на думку НБУ, у діях судді вбачається істотне порушення норм процесуального права, що призвело до порушення правил юрисдикції, адже спір щодо договорів поруки, сторонами якого є юридичні особи, підлягає розгляду за правилами господарського судочинства, а не цивільного.

«З огляду на вказані обставини Національний банк просить Вищу раду правосуддя притягнути зазначених суддів до дисциплінарної відповідальності», – йдеться в повідомленні.

Раніше Окружний суд Києва виніс два рішення на користь Коломойського щодо ПриватБанку – скасував рішення НБУ, яким визначено перелік пов'язаних із ПриватБанком фізичних та юридичних осіб.

Крім того, цей суд 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду та впевнені у своїй правоті.

19 квітня цього року екс-власник фінустанови Ігор Коломойський подав до Господарського суду Києва 5 нових позовів до НБУ та ПриватБанку.  

 20 квітня суд розірвав договір поруки Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті