Мета РФ: повернення українського газового ринку під контроль «Газпрому» – Коболєв
Одним з ключовим елементів стратегії «Газпрому» є припинення транзиту через Україну

«Газпром» давно не приховує своїх планів на наступну зиму – вони збираються повністю припинити транзит газу територією України та шантажувати Україну та країни ЄС газовою кризою. Про це повідомив голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв на своїй сторінці у Facebok.
На думку Коболєва, кінцева мета російської сторони – завершити будівництво Північного Потоку та запустити його в експлуатацію за російськими, а не європейськими правилам та газова капітуляція Української влади, як це було в січні 2009 року, та повернення українського газового ринку під контроль «Газпрому».
«Одним з ключовим елементів стратегії «Газпрому» є припинення транзиту через Україну з покладанням відповідальності на нас самих», – написав Андрій Коболєв.
Цитата: «...чтобы в I квартале 2020 г. «Газпром» смог снабжать потребителей в Европе без использования украинского...
Опубликовано Andriy Kobolyev Среда, 19 июня 2019 г.
Раніше голова «Нафтогазу» також прокоментував заяву керівника юрдепартаменту «Газпрому» Сергія Кузнеця щодо неможливості укласти контракт з «Нафтогазом» на європейських умовах. За словами Кузнеця анбандлінг «Натогазу» унеможливлює співробітництво з «Газпромом».
Йдеться про постанову Кабінету міністрів та анбандлінг.
«Якщо при виділенні незалежного оператора ГТС Україна застосує невірну модель, яка не в повній мірі відповідатиме європейському праву – росіяни цим обов’язково скористаються. Наприклад, якщо новий оператор отримає ГТС на умовах договору господарського відання – це стане справжнім подарунком для Кремля», – написав Коболєв.
Одним з ключовим елементів стратегії Газпрому є припинення транзиту через Україну з покладанням відповідальності на нас...
Опубликовано Andriy Kobolyev Вторник, 18 июня 2019 г.
Раніше повідомлялося, що «Газпром» запропонував українській стороні розглянути можливість підписання мирової угоди, яка б дозволила створити умови для більш конструктивних взаємин в рамках наступних контрактів з 1 січня 2020 року і на поставку газу та транзит. Проте, «Нафтогаз» спростував інформацію стосовно будь-яких пропозицій щодо мирової угоди з боку «Газпрому».
Нагадаємо: Польща заявила про свою готовність приєднати свій газопровід до української ГТС. Пропускна здатність газорозподільної системи складатиме 2 млрд куб. м.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].