Захворіло у світі
6,185,523
Померло у світі
372,377
Вилікувалось у світі
2,648,538
Захворіло в Україні
24,012
Померло в Україні
718
Вилікувалось в Україні
9,690
Польща готова приєднати свій газопровід до української ГТС

Польща готова приєднати свій газопровід до української ГТС

Польща готова допомогти, якщо в Україні будуть проблеми з поставками газу

Польща готова приєднати свій газопровід до української ГТС
фото УНІАН

Польща готова запустити газопровід на 2 000 мільярдів кубометрів, який з'єднає польську газотранспортну систему з українською в Германовіцах. Про це повідомив представник польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмський, передає Дзеркало тижня.

«Ми готові в разі необхідності запустити газопровід, який з'єднає польську систему з української в Германовіцах. Його пропускна здатність становить 2 млрд кубометрів. Це небагато, але коли українцям потрібна термінова допомога, ми готові її надати», – заявив він.

Він також підкреслив, що наразі Польща чекає рішення від української сторони.

Нагадаємо: після нещодавньої зустрічі із заступником представника ЄК Маршем Шевчовичем міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що тристоронні газові переговори можуть відбутись у вересні.

«Газпром» запропонував компанії «Нафтогаз України» укласти мирову угоду, яка дозволила б врегулювати суперечку між двома компаніями про виплати кожній із них. Новак також зазначив, що «Газпром» готовий на продовження транзитного контракту на поточних умовах і міг би на 25% знизити ціну на газ для України.

Виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко зі свого боку заявив, що така «мирова угода» є абсурдною. Росія пропонує, щоб Україна «добровільно» відмовилася від $2,8 млрд, а по максимуму ще й повернулась у статус боржника за положенням контракту «бери або плати» (понад $80 млрд до кінця 2019 року) та газ, відібраний у 2014-2015 році (біля $4 млрд), заради продовження поточного контракту.

Пізніше «Газпром» заявив про неможливість контракту з Україною на транзит на європейських умовах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті