Недонадходження до загального фонду держбюджету становлять 50,2 млрд грн з початку року

Недонадходження до загального фонду держбюджету становлять 50,2 млрд грн з початку року

Починаючи з січня, Міністерство фінансів вносило зміни до затверджених показників фінансування державного бюджету

Недонадходження до загального фонду держбюджету становлять 50,2 млрд грн з початку року
Фото: pixabay.com

План надходжень загального фонду держбюджету у січні-травні не виконано 50,2 млрд грн у результаті недонадходжень доходів, державних запозичень і коштів від приватизації державного майна. Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.

«В умовах нижчих, ніж передбачалося, темпів зростання економіки плановий показник доходів загального фонду на перший квартал не виконано на 16 млрд грн, або 8,2%. Невиконання доходів за січень–травень, якщо не враховувати понадпланові надходження від Національного банку, зросло до 27 млрд грн», – зазначив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Причини невиконання плану доходів різні, зокрема: відхилення окремих макропоказників від прогнозних, насамперед середнього офіційного курсу гривні до долара США, завищення плану надходжень акцизного податку з вироблених в Україні тютюну і тютюнових виробів.

Починаючи з січня, Міністерство фінансів вносило зміни до затверджених показників фінансування державного бюджету.

«Так, у першому кварталі збільшено річний план як державних запозичень, так і витрат на погашення боргу на 40 млрд грн, з них план на перший квартал – на 31,5 млрд грн. Загалом, план на січень-березень цього року фінансування державного бюджету з усіх джерел не виконано на 26,5 млрд грн, або 18%, за рахунок недонадходжень від державних зовнішніх запозичень», – додав Пацкан.

Він зауважив, що внаслідок розміщення днями євробондів на 1 млрд євро виконання плану державних зовнішніх запозичень дещо поліпшилося, водночас загострилася проблема із залученням внутрішніх запозичень. При цьому відкритим залишається питання вартості запозичень.Понад 200 інвестиційних фондів  придбали семирічні євробонди, розрахунки за ними відбудуться сьогодні, 20 червня.

«Вже стало звичним значне невиконання плану надходжень від приватизації державного майна. У першому кварталі воно становило 5,9 млрд грн, або 97%. Це збільшує ризики ненадходження цих коштів у затверджених на 2019 рік обсягах. Провал великої приватизації не може бути компенсований успіхами малої, про які ми чуємо звідусіль», – наголосив Валерій Пацкан.

У результаті недонадходження доходів, державних запозичень і коштів від приватизації державного майна план надходжень загального фонду державного бюджету у січні-березні не виконано на 31,6 млрд грн, або 9,6%. За п'ять місяців недонадходження становлять вже 50,2 млрд грн.

План видатків загального фонду державного бюджету не виконано у січні-березні на 21,1 млрд грн, або 8,8%, у січні–травні – на 34,4 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що Державна казначейська служба зафіксувала дефіцит загального фонду – 11,367 млрд грн при очікуваному показнику в 9,6 млрд грн, що було компенсовано за рахунок профіциту по спецфонду. Державні запозичення за чотири місяці 2019 року принесли майже 162 млрд грн, тоді як погашення – 126,86 млрд грн. При цьому внутрішні запозичення склали 132,18 млрд грн. Доходи держбюджету за чотири місяці цього року склали 322,564 млрд грн, у тому числі загальний фонд отримав 282,3 млрд грн.

Нагадаємо: НБУ зафіксував, що податкові та митні органи недовиконали план надходжень до бюджету у січні-травні на 28,2 млрд грн, що свідчить про істотні ризики невиконання державного бюджету у 2019 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті