ФГВФО оголосив ліквідацію банку «Хрещатик»

ФГВФО оголосив ліквідацію банку «Хрещатик»

Відповідальним за ліквідацію банку призначено Олександра Шевченка

ФГВФО оголосив ліквідацію банку «Хрещатик»
Фото: УНІАН

Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) прийняла рішення №1548 від 19 червня 2019 року про здійснення процедури ліквідації ПАТ«Комерційний Банк «Хрещатик». Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

Рішення прийнято на підставі рішення Правління Національного банку України (НБУ) від 18 червня 2019 року № 415-рш «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «КБ «Хрещатик».

Зазначеним рішенням також призначено уповноваженою особою ФГВФО з делегуванням повноважень ліквідатора банку ПАТ «КБ «Хрещатик», професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу організації процедур ліквідації неплатоспроможних банків департаменту управління активами Олександра Шевченка строком на два роки з 20 червня 2019 року по 19 червня 2021 року включно.

Вимоги кредиторів прийматимуться протягом 30 днів з дня опублікування у газеті «Голос України».

НБУ ще у 2016 році визнав «Хрещатик» неплатоспроможним. Пізніше Окружний адмінсуд Києва у лютому 2017 визнав бездіяльність НБУ щодо забезпечення захисту вкладників та кредиторів банку протиправною  

«Агрофірма П’ятихатська» у серпні 2017 року звернулася з позовом до НБУ банку з вимогою визнати протиправним та скасувати рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку «Хрещатик». Суд прийшов до висновку, що позивач не має ніякого права оскаржуваити рішення банківського регулятора. Окружний адміністративний суд у квітні 2018 року визнав, що ліквідація банку була законною.

ФГВФО у квітні 2019 призупинив виплати вкладникам банку «Хрещатик» з метою збереження активів банку та запобігання втрати їх вартості, а також для захисту прав вкладників та кредиторів банку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло