«Нафтогаз» розпочав процес відділення оператора ГТС в рамках анбандлінга – ЗМІ

«Нафтогаз» розпочав процес відділення оператора ГТС в рамках анбандлінга – ЗМІ

ТОВ будуть переведені всі співробітники, які забезпечують транспортування природного газу, а також підписаний договір про технічне обслуговування між «Укртрансгазом» і ОГТСУ

«Нафтогаз» розпочав процес відділення оператора ГТС в рамках анбандлінга – ЗМІ
Фото: UTG

НАК «Нафтогаз України» розпочинає переведення працівників ПАТ «Укртрансгаз» філії Оператор ГТС України (ОГТСУ) в окрему юридичну особу – ТОВ ОГТСУ в рамках анбандлінга. Це випливає з протоколу засідання Керуючої комітету проекту «Відділення діяльності з транспортування газу», що має видання Liga.net.

Згідно з протоколом, в ТОВ будуть переведені всі співробітники, які забезпечують транспортування природного газу, а також підписаний договір про технічне обслуговування між «Укртрансгазом» і ОГТСУ.

Також комітет вирішив підготувати лист на ім'я президента України, Кабінету міністрів і РНБО про те, що обрана модель відділення не дозволяє захистити інтереси «Нафтогазу» в арбітражному процесі з «Газпромом».

Ще один лист буде відправлено в Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). Воно стосується зупинення дії кредитного договору за проектом газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород (УПУ).

Після узгодження фінансового плану планується підписання договору про надання послуг між АТ «Укртрансгаз» і ТОВ ОГТСУ.

Напочатку червня Кабмін опублікував постанову про відокремлення ГТС по моделі ownership unbundling.

 OU-модель передбачає подачу заявки на сертифікацію оператора, підписання транзитної угоди, отримання майна, необхідного для здійснення транспортування газу МГУ, і не вимагає додаткових законодавчих змін.

Раніше Гройсман закликав НАК «Нафтогаз України» ухвалити рішення, необхідні для завершення процесу відділення газотранспортного бізнесу по моделі OU. На його думку, вона є найбільш прийнятною і єдиною, яка може бути реалізована до кінця 2019 року.

У свою чергу НАК є прихильником анбандлінга за моделлю ISO (Independent System Operator), що забезпечує захист інтересів України в рамках арбітражу проти «Газпрому» на $12 млрд. ISO на відміну від моделі OU не вимагає приватизації ГТС України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті