В Україні створять навчально-науковий центр космічної техніки та технологій

В Україні створять навчально-науковий центр космічної техніки та технологій

ГО «Асоціація Ноосфера», ТОВ «Файєрфлай Аероспейс Україна» та Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара підписали угоду про співпрацю в освітній та науково-технічній сферах

В Україні створять навчально-науковий центр космічної техніки та технологій
Фото: pixabay.com

За ініціативи ГО «Асоціація Ноосфера» та відповідно до досягнутих попередньо домовленостей співпраця КПІ з ГО «Асоціація Ноосфера» та ТОВ «Файєрфлай Аероспейс Україна» в освітньому напрямі передбачатиме створення у складі Інституту аерокосмічних технологій університету Навчально-наукового центру космічної техніки та технологій, який працюватиме за принципом дуальної освіти і готуватиме фахівців за спеціальностями ракетно-космічного напряму, зокрема «Авіаційна та ракетно-космічна техніка», «Матеріалознавство» тощо.

ГО «Асоціація Ноосфера» та ТОВ «Файєрфлай Аероспейс Україна» також забезпечуватимуть для студентів можливість проходження навчальних, виробничих, переддипломних практик за обраним фахом. У науковій сфері співробітництво полягатиме в реалізації спільних програм наукових досліджень, забезпеченні взаємної наукової підтримки під час вирішення спільних наукових завдань і роботи над певними науково-технічними проектами.

Як зазначив голова правління ГО «Асоціація Ноосфера» Михайло Рябоконь: «Місія нашої громадської організації полягає у створенні сприятливих умов для розвитку стартапів, зокрема космічного напрямку. Фундаментальна освіта в галузі космічних технологій в Україні має високий, визнаний в усьому світі рівень. Проте останнім часом спостерігається стійка тенденція втрати до неї інтересу зі сторони молоді. Ми впевнені, що створення центру космічної техніки та технологій у складі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» ім. Ігоря Сікорського не лише змінить ситуацію на краще, а й стане міцним поштовхом для відродження індустрії в цілому.

В свою чергу, співпраця КПІ ім. Ігоря Сікорського та ДНУ ім. Олеся Гончара розгортатиметься насамперед у напрямах освітньої та науково-методичної діяльності. Передбачається реалізація заходів щодо забезпечення студентської академічної мобільності, в тому числі й організація щорічних обмінів групами студентів для навчання впродовж семестру або іншого терміну; обміни навчальними планами, програмами та іншими видами науково-методичного забезпечення освітнього процесу та їхнє взаємоузгодження, організація обмінів викладачами і дослідниками та багато іншого.

У галузі науково-дослідної діяльності університети не лише співпрацюватимуть у вирішенні науково-технічних проблем відповідного напряму, а й працюватимуть у спільних проектах у межах національних та міжнародних програм, забезпечуватимуть для їхніх учасників можливість публікації результатів їхніх досліджень у своїх спеціалізованих виданнях та видання спільних монографій, підручників і навчальних посібників та таке інше.

Підписанню документів передував етап перемовин, під час якого представники університетів детально обговорювали та узгоджували з потенційними партнерами напрями і форми подальшого співробітництва.

Детальніше про космічну галузь в Україні читайте у матеріалах Mind Битва за «новий космос»: яку роль відіграє Україна та Вода Землі й космосу: 5 наукових відкриттів квітня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті