Ціна на електроенергію ДТЕК знизилась на 12% після запуску нового ринку е/е

Ціна на електроенергію ДТЕК знизилась на 12% після запуску нового ринку е/е

Ціна електроенергії ТЕС компанії ДТЕК склала 1,569 грн за кВт-год

Ціна на електроенергію ДТЕК знизилась на 12% після запуску нового ринку е/е
Фото Shutterstock

Після перших біржових торгів з продажу електроенергії на платформі ринку на добу вперед, ціна електроенергії ТЕС компанї ДТЕК знизилася на 12% порівняно з 1-м півріччям 2019 року і склала 1,569 грн за кВт-год. Про це повідомляє прес-служба компанії.

ДП «Оператор ринку» провів перші конкурентні торги на Ринку на Добу Вперед (РДВ) – основному біржовому сегменті нового ринку, на якому відбувається продаж електроенергії на щоденній основі. РДВ є основним індикатором ціни на електроенергію для всіх споживачів крім населення.

На платформі РДВ було продано 150,9 млн кВт-год за середньою ціною 1,594 грн за кВт-год. Ціна на електроенергію ТЕС ДТЕК на РДВ склала 1,569 грн за кВт-год. Тарифи для населення з введенням нового ринку не змінилися і залишаються найнижчими в Європі.

К"омпанія заявляє, що інформація про продаж електроенергії ТЕС компанії за ціною вище цінових обмежень, встановлених НКРЕКП на ринку на добу вперед, а також твердження про зростання тарифу для теплової генерації на 50% і вище, не відповідають дійсності і спрямовані на маніпуляцію громадською думкою. Подібні заяви роблять бажаючі зберегти непрозорі і неконкурентні правила встановлення тарифів на електроенергію і продовжити практику «ручного» управління енергетикою України», – йдеться в повідомленні.

Нагадаймо: вчора, 1 липня, в Україні офіційно стартував другий етап переходу на новий ринок електроенергії. За приблизними підрахунками,  експорт електроенергії із запровадженням ринку зросте до 2030 року в 4 рази

Із впровадженням нового ринку в Україні функціонуватиме єдиний балансуючий ринок, організований оператором системи передачі – «Укренерго» з метою забезпечення достатніх обсягів потужності та енергії, необхідних для балансування в реальному часі обсягів виробництва, споживання, експорту та імпорту електроенергії. Він створюється також з метою врегулювання системних обмежень в об’єднаній енергетичній системі України та фінансового врегулювання небалансів електроенергії.

Законом наразі передбачені механізми купівлі/продажу електроенергії, від яких безпосередньо залежить робота балансуючого ринку. Йдеться про внутрішньодобовий ринок та ринок «на добу вперед «. 

Для реалізації норм закону Кабінет міністрів створив на базі «Енергоринку» два державних підприємства для роботи в новій моделі оптового ринку електроенергії: ДП «Оператор ринку» і ДП «Гарантований покупець».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло