Захворіло у світі
981,221 особа
Померло у світі
50,230 осіб
Вилікувалось у світі
204,605 осіб
Захворіло в Україні
804 особи
Померло в Україні
20 осіб
Вилікувалось в Україні
13 осіб
Експерти представили прогнози боротьби з глобальним потеплінням

Експерти представили прогнози боротьби з глобальним потеплінням

Вони підрахували, що людству треба відмовитись від нових виробництв, що викидають в атмосферу СО2, а також модернізувати або вивести з експлуатації старі

Експерти представили прогнози боротьби з глобальним потеплінням
фото pixabay.com

Обмежити підвищення середньої глобальної температури в 1,5 градуса за Цельсієм вдасться, тільки якщо повністю відмовитися від введення в дію нових виробництв, що викидають в атмосферу вуглекислий газ – таких як, наприклад, вугільні електростанції. Такий прогноз міститься в звіті групи дослідників, передає DW.

«Наші результати показують, що на Землі немає місця новим спорудам, в результаті роботи яких утворюються емісії вуглекислого газу, – якщо ми хочемо досягти міжнародно встановлених кліматичних цілей», – підкреслив один із співавторів публікації Стівен Девіс з Каліфорнійського університету в Ірвайні.

За його словами, існуючі промислові об'єкти повинні бути виведені з експлуатації раніше, якщо їх не вдасться технологічно модернізувати таким чином, щоб покласти край викидам CO2. За словами дослідників, альтернативою може стати забирання надлишку вуглекислого газу з атмосфери, проте подібні методики поки не знайшли широкого поширення.

Фахівці також вирахували, що близько 658 гігатонн діоксиду вуглецю надійде в атмосферу, якщо існуючі промислові об'єкти будуть знаходитися в експлуатації до прогнозованого кінця терміну їх служби.

Нагадаємо: 29 червня, на зустрічі глав держав і урядів країн G20 в Осаці політики прийняли комюніке в форматі «19 + 1» на захист клімату. Всі країни, за винятком США, підкреслили, що зобов'язання в рамках Паризького договору про захист клімату є «незворотними».

Як повідомлялось, до цього група великих інвесторів, які керують капіталами в обсязі понад $34 трлн, що становить майже половину усього вкладеного капіталу у світі, направили лідерам G20 листа із вимогою вжити термінових заходів для боротьби із змінами клімату. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію