Захворіло у світі
19,127,091
Померло у світі
715,555
Вилікувалось у світі
11,590,138
Захворіло в Україні
78,261
Померло в Україні
1,852
Вилікувалось в Україні
43,055
Конгресмени направили листа до Facebook із закликом припинити роботу над власною криптовалютою

Конгресмени направили листа до Facebook із закликом припинити роботу над власною криптовалютою

Libra, на їхню думку, становить небезпеку для долара і може знизити ефективність монетарної політики США

Конгресмени направили листа до Facebook із закликом припинити роботу над власною криптовалютою
фото pixabay.com

Американська влада продовжує чинити тиск на криптовалютний проект Facebook. Тепер до вимоги глави комітету з питань фінансових послуг Палати представників США Максим Уотерс призупинити розробку цифрової валюти приєдналися ще кілька членів Конгресу. Відразу п'ять законодавців підписали відкритий лист до Facebook з відповідним проханням. Про це повідомляє Forklog.

У ньому конгресмени звертаються до глави компанії Марка Цукерберга, операційного директора Шеріл Сендберг і очільника блокчейн-підрозділу Девіда Маркуса з пропозицією накласти мораторій на розробку Libra.

Автори документа переконані, що нова платіжна система може стати серйозним суперником для долара і знизить ефективність монетарної політики США.

«Це може викликати серйозні проблеми з приватними даними, трейдингом, національною безпекою і монетарною політикою не тільки для понад двох мільярдів користувачів Facebook, а й інвесторів, споживачів і більш широкої глобальної економіки», – йдеться в листі.

Крім того, якщо Libra і гаманець Calibra не будуть належним чином контролюватися регуляторами, їх запуск загрожує фінансовій стабільності США і всього світу, переконані конгресмени.

Так, вони вказують на ризики, пов'язані з цифровими активами, начебто хакерських атак. В якості ілюстрації своїх аргументів конгресмени зазначили, що за три квартали минулого року зловмисники викрали з криптовалютних бірж близько $ 1 млрд.

Крім цього, в листі йдеться про небезпеки, пов'язаних з конфіденційністю потенційних користувачів Libra. Зокрема, конгресмени згадали скандал з Cambridge Analytica.

Автори листа зазначають, що під час дії мораторію вони проведуть публічні слухання, в ході яких обговорять всі ризики і переваги цифрових валют і розроблять законодавчі норми для них.

«Оскільки у Facebook в руках вже більше чверті всього населення світу, вкрай важливо, щоб компанія і її партнери негайно зупинили реалізацію своїх планів до тих пір, поки регулятори і Конгрес не вивчать всі досконально», – підсумували конгресмени.

Нагадаємо: американські законодавці призначили на середину липня присвячені Libra слухання в обох палатах Конгресу.

Раніше стало відомо, що Facebook представить власну криптовалюту Libra 18 червня, а її запуск заплановано на 2020 рік.

Пізніше у Facebook розповіли деталі про запуск власної криптовалюти.

Як повідомлялось, оператори платіжних систем Visa, Mastercard і PayPal Holding, Uber Technologies, що надає послуги на замовлення таксі та доставки їжі, і ряд інших великих компаній підтримали нову криптовалюту Facebook і погодились інвестувати приблизно по $10 млн в консорціум, який буде керувати криптовалютою .

Тим часом експерти заявляють, що запуск криптовалюти Libra від Facebook несе загрозу всім валютам світу, в тому числі гривні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті