Huawei має глибокі зв’язки з китайськими військовими та розвідкою – дослідження
В документі зазначається, що «ключові технічні працівники середньої ланки, найняті Huawei, мають великий досвід роботи, пов’язаної зі збором розвідувальних даних та військовою діяльністю»

Новий аналіз резюме працівників Huawei виявив більш глибокі зв’язки між технологічною компанією та військовими і розвідувальними органами Китаю, ніж раніше визнавала сама фірма. Про це повідомляє CNBC.
В документі зазначається, що «ключові технічні працівники середньої ланки, найняті Huawei, мають великий досвід роботи, пов’язаної зі збором розвідувальних даних та військовою діяльністю». Деякі працівники можуть бути безпосередньо пов’язані з «конкретними випадками зламів» або «промислового шпигунства проти західних фірм».
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Нове дослідження може посилити занепокоєння низки урядів, які аналізують заяви щодо того, що Huawei становить загрозу для національної безпеки. Деякі країни стривожені тим, що китайська компанія може встановити на своє телекомунікаційне мережеве обладнання та звані бекдори, які дозволять владі КНР отримати доступ до даних користувачів.
В дослідженні, яке провів Крістофер Болдінг, доцент Університету Фулбрайта у В’єтнамі та лондонського аналітичного центру Henry Jackson Society, були розглянуті резюме працівників Huawei, які потрапили до мережі з незахищених баз даних та сайтів рекрутингових агентств.
Для прикладу, йому вдалось знайти резюме чоловіка, який дочасно працював у Huawei і здійснював викладацьку діяльність у військовому університеті. Балдінг зв’язав цього працівника з відділом Народно-визвольної армії Китаю (PLA), який відповідає за космічні, кібернетичні та електронні засоби ведення воєнних дій.
«Опосередковані докази здаються досить переконливими, щоб підтвердити занепокоєння щодо відносин Huawei, PLA та збору розвідданих», – сказав Балдінг в своїй роботі.
Ще один приклад описує чоловіка, який працював в Huawei і в той самий час був представником держоргану, відповідального за шпигунство та розвідку.
В телеком-гіганті усе спростовують.
«Huawei дотримується суворої політики під час прийому на роботу кандидатів з минулим у військовій або державні сферах. Ці кандидати мають спершу надати докази, які підтверджують, що вони припинили усі відносини з військовими абр урядом», – заявили в компанії.
Також в Huawei додали, що здійснюють перевірку біографічних даних співробітників і проводять навчання перед роботою для працівників, як матимуть доступ до мереж і даних клієнтів.
Телеканал також повідомляє, що головний редактор китайської державної газети Global Times Ху Сіцзинь, опублікував відео, в якому розповів, що колишні військові в Китаї часто починають працювати на приватні компанії.
Раніше ЦРУ США дізналось, що китайську компанію Huawei фінансують розвідка і армія КНР, а також Комісія з нацбезпеки Китаю.
Нагадаємо: питання щодо подальшої долі Huawei, після внесення її Сполученими Штатами до «чорного списку», обговорювалось під час зустрічі лідерів США та КНР Дональда Трампа та Сі Цзіньпіна. Тоді американський президент пообіцяв зняти технологічну блокаду з китайського концерну Huawei – одного з найбільших постачальників обладнання для мобільних мереж і другого за величиною в світі виробника смартфонів.
Пізніше його радник пояснив, що пом’якшення не є «беззастережною амністією».
Днями керівництво Huawei зяавило, що не надто вражене цим і ці зміни не матимуть помітного впливу на діяльність компанії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.