Суди відхилили апеляції «Газпрому» в справах про примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу

Суди відхилили апеляції «Газпрому» в справах про примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу

Йдеться про Апеляційні суди Амстердама та Люксембургу

Суди відхилили апеляції 	«Газпрому» в справах про примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу
Фото: pixabay.com

Апеляційний суд Амстердама  відхилив скаргу «Газпрому» щодо юрисдикції суду, тим самим підтвердивши свої повноваження у справі про визнання та примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу на території Нідерландів. Про це йдеться у прес-релізі НАК «Нафтогаз України». 

Відповідне рішення суд ухвалив 8 липня.

Крім того, того ж дня, рішення на користь «Нафтогазу» ухвалив Окружний суд Люксембургу. Він відхилив скаргу Газпрому та підтвердив арешти відносно російської компанії на території цієї країни в межах примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо:  28 лютого минулого року «Нафтогаз України» виграв суперечку з російським «Газпромом». «Нафтогаз» домігся компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу».

Однак «Газпром» висловив незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражного суду, який раніше зобов'язав російську компанію виплатити $2,56 млрд на користь українського «Нафтогазу» в справі про транзит газу.

Після цього «Газпром» оголосив, що розриває всі контракти з «Нафтогазом» і перестає постачати газ.

Як раніше повідомляв Mind із посиланням на російські ЗМІ, глава Міністерства енергетики Росії Олександр Новак заявив журналістам, що начебто РАТ«Газпром» запропонував компанії НАК «Нафтогаз України» укласти мирову угоду, яка дозволила б врегулювати суперечку між двома компаніями про виплати кожній із них.

Більше про конфлікт, який виник після рішення арбітражу, і його наслідки читайте в матеріалі Mind «Охолоджена ейфорія: що буде після перемоги «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію